گرفتن اسکرین شات در ایفون روشی ساده

گرفتن اسکرین شات در ایفون روشی ساده

گرفتن اسکرین شات در ایفون فرایندی بسیار ساده است و با توجه به مدل آیفون، با فشردن چندین دکمه مختلف می‌توانید اسکرین شات بگیرید، البته این کار به صورت نرم افزاری و بدون فشردن هیچ دکمه فیزیکی هم ممکن است.

اسکرین شات در آیفون 

برخی مواقع می‌خواهیم از محتوای درون نمایشگر عکس بگیریم و آن را برای همیشه داشته باشیم. حالا این محتوا می‌تواند یک جنس در فروشگاه اینترنتی باشد یا یک پیامک مهم یا حتی یک لحظه جذاب در بازی. در چنین شرایطی باید به سراغ اسکرین شات گرفتن از محتوای نمایشگر بروید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در ایفون

آموزش اسکرین شات گرفتن با آیفون

اسکرین شات در ایفون مجهز به فیس آیدی

غیر از آیفون SE 3، تمام آیفون‌های جدید اپل بجای دکمه هوم و سیستم تاچ آیدی، از فیس آیدی بهره می‌برند، بنابراین به دکمه‌ای در پایین نمایشگر دسترسی ندارید. با این حال می‌توانید با دکمه‌های کناری دست به چنین کاری بزنید. در این آیفون ها مانند سری آیفون ۱۳ و ۱۲ با فشردن دکمه کناری و افزایش حجم صدا می‌توانید اسکرین شات بگیرید. پس از فشردن این دکمه‌ها با یک صدای شاتر دوربین روبه‌رو می‌شوید (البته اگر آیفون در حالت بی‌صدا یا سایلنت نباشد) و یک تصویر کوچک از اسکرین شات هم در گوشه پایین سمت چپ نمایشگر ظاهر می‌شود.

اسکرین شات مجهز به تاچ آیدی و دکمه کناری

گوشی هایی مانند سری آیفون ۷ و ۸ و همچنین آیفون SE 3 از دکمه هوم به همراه تاچ آیدی در زیر نمایشگر بهره می‌برند و همچنین دکمه پاور آن‌ها روی فریم کناری قرار دارد. در این آیفون ها برای اسکرین شات گرفتن باید دکمه پاور در کنار دستگاه و همچنین دکمه هوم را بطور همزمان فشار دهید. با فشردن این دکمه‌ها اگر گوشی سایلنت نباشد، یک صدای شاتر دوربین می‌شنوید و سپس یک تصویر کوچک از اسکرین شات در گوشه پایین سمت چپ دستگاه نمایان می‌شود.

اسکرین شات در ایفون مجهز به تاچ آیدی و دکمه بالایی

در آیفون‌های قدیمی‌تر مانند آیفون ۵s و نسل اول آیفون SE، دکمه پاور بجای فریم کناری در بخش بالایی قرار گرفته، با این حال فرایند اسکرین شات گرفتن در این آیفون ها تفاوتی با بخش قبلی ندارد. البته این آیفون ها هم از دکمه هوم بهره می‌برند. در این آیفون‌ها با فشردن دکمه پاور در بالای دستگاه و دکمه هوم، می‌توانید اسکرین شات بگیرید. با این کار یک تصویر کوچک از اسکرین شات در گوشه سمت چپ پایین صفحه ظاهر می‌شود.

اسکرین شات با Assistive Touch

حتما برای اسکرین شات گرفتن در آیفون نباید از دکمه ها استفاده کنید و به صورت نرم افزاری هم چنین کاری امکان‌پذیر است. برای این کار باید از دکمه Assistive Touch استفاده کنید. برای فعالسازی این دکمه باید به تنظیمات و سپس Accessibility بروید و زیر بخش Physical and Motor، گزینه Touch را انتخاب کنید.

در اینجا گزینه AssistiveTouch را انتخاب کرده و سپس آن را فعال کنید. با این کار، یک دکمه سفید رنگ روی نمایشگر ظاهر می‌شود و با لمس آن به گزینه‌های مختلفی دست پیدا می‌کنید. بد نیست بدانید امکان شخصی‌سازی این منو وجود دارد و می‌توانید اسکرین شات را به آن اضافه کنید.

اسکرین شات گرفت از صفحه آیفون با برنامه

 

با افزودن اسکرین شات به منو، تنها کافیست در صفحه موردنظرتان این دکمه نرم افزاری را لمس کرده و سپس گزینه Screenshot را انتخاب کنید. البته اگر می‌خواهید سریع‌تر اسکرین شات بگیرید، می‌توانید در تنظیمات کاری کنید تا با دوبار لمس این دکمه یا لمس طولانی مدت آن، اسکرین شات از صفحه گرفته شود. در بخش Custom Actions در AssisitveTouch می‌توانید به چنین گزینه‌هایی دست یابید.

اسکرین شات با ضربه روی پنل پشتی آیفون

یکی دیگر از روش‌های گرفتن اسکرین شات در آیفون، دو یا سه بار ضربه زدن روی پنل پشتی است که البته روی برخی آیفون‌ها کاربرد دارد. در حقیقت از این روش می‌توانید در آیفون ۸ به بعد با سیستم عامل iOS 14 و نسخه‌های جدیدتر استفاده کنید.

روش گرفتن اسکرین شات در آیفون

برای فعالسازی این ویژگی به تنظیمات و سپس مسیر Settings > Accessibility > Touch > Back Tap بروید. در اینجا دو گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد: Double Tap یا دو بار ضربه و Triple Tap یا سه بار ضربه. با لمس هر کدام، گزینه‌های مختلفی ظاهر می‌شوند که باید اسکرین شات را انتخاب کنید. با فعالسازی این گزینه، از این پس با دو بار ضربه روی پنل پشتی، اسکرین شات از نمایشگر گرفته می‌شود.

اسکرین شات در آیفون به کمک Siri

آخرین روش برای گرفتن اسکرین شات در آیفون های مختلف، استفاده از دستیار صوتی اپل یعنی همان Siri یا سیری است. برای این کار تنها کافیست از دستور صوتی «Hey Siri» استفاده کرده یا با فشردن دکمه کناری یا هوم (با توجه به مدل آیفون)، آن را فعال کنید. سپس با دستور «Take a screenshot»، پس از چندین ثانیه از نمایشگر اسکرین شات گرفته می‌شود. این ویژگی زمانی که نمی‌توانید از دستان خود استفاده کنید، کاربردی است.

ویرایش اسکرین شات آیفون

ویرایش اسکرین شات در گوشی آیفون

زمانی که اسکرین شات می‌گیرید، تصویر کوچکی از آن در سمت چپ گوشه پایین نمایشگر ظاهر می‌شود و می‌توانید با لمس آن، به صفحه ویرایش اسکرین شات بروید. در اینجا ابزارهای مختلفی در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید روی اسکرین شات نقاشی بکشید یا آن را کات کنید. البته در آینده هم می‌توانید با مراجعه به اپ فوتوز، اسکرین شات را پیدا کرده و ویرایش کنید.دیجیاتو

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

مواقعی وجود دارد که هنگام تحویل دادن تلفن خود به یک غریبه یا حتی دوستان …

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

ما هر از چند گاهی چندین عکس از یک چیز یا صحنه را ذخیره می …

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

آیا نمی دانید چگونه آیفون خود را بدون iTunes بازیابی یا ریست فکتوری کنید؟ در …

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

رم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری در آیفون شما است که دستگاه شما …

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

خطا و ارور این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست در گوگل …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی