نحوه ی تعامل اصولی و بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام

نحوه ی تعامل اصولی و بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام

تعامل اصولی در اینستاگرام

شاید شما هم تا به حال کلمه ی تعامل را شنیده باشید ولی نمی‌دانید تعامل یعنی چه و چطور باید تعامل کنید که طبق الگوریتم اینستاگرام باشد و تعامل به چه درد پیج شما میخورد. اگر شما هم میخواهید اطلاعت خود را در مورد نحوه ی تعامل در اینستاگرام بالا ببرید در این مقاله با ما همراه باشید.

تعامل چیست ؟

یکی از کارهایی که شما باید برای رشد سریع پیج خود انجام دهید تعامل است.مثلا تا به حال به این فکر کرده اید که اینستاگرام از بین تمام محتوا های منتشر شده چه محتوایی را به عنوان محتوای برتر انتخاب میکند؟محتوایی که تعامل بالایی را از طرف مخاطبان گرفته باشد و در این صورت این محتوا می‌تواند وارد اکسپلور شده و ورودی و جذب بالایی بگیرد(البته موارد زیادی در وارد شدن پست به اکسپلور تاثیر دارد). نرخ تعامل باعث شده که یک فاکتور پایه و اساسی برای موفق بودن یک پست محسوب شود، نام دیگر نرخ تعامل engagement rate می باشد. نرخ تعامل به شما هم نشان میدهد که به محتوایی که منتشر کرده اید چقدر برای مخاطب ها جذاب بوده و دیده شده است.هر چند دیده شدن و ویو گرفتن محتوا بسیار مهم است اما گرفتن لایک،کامنت،سیو و اشتراک در پست از مخاطب بسیار مهم تر است چرا که اینستاگرام متوجه محتوای ارزشمند شما میشود و آن را به افراد بیشتری نشان میدهد.

نحوه ی تعامل اصولی و بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام

بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام

 

از سوالات مهمی که برای افراد پیش می آید این است که چطور آمار تعامل بالایی داشته باشیم؟ برای اینکه بتوانید تعامل درست و اصولی برای پست های خود بگیرید باید مراحل زیر را انجام دهید.

۱.تولید محتوای با کیفیت:تولید محتوا با کیفیت بالا بسیار در گرفتن تعامل از مخاطب تاثیر دارد، منظور از کیفیت بالا در پست فقط کیفیت عکس و ویدیو ها نیست منظور این است که بتوانید محتوایی را به مخاطب ارائه دهید که برای اون جدید بوده و برای دیدن آن وقت بگذارد.

۲.پیدا کردن علایق مخاطب هایتان: اگر شما طبق علاقه ی مخاطب و فالوور هایتان تولید محتوا کنید میتوانید تعامل خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. چرا که وقتی مخاطب جواب سوالی که چند وقت به دنبال آن بوده است را در پست شما میگیرد باعث میشود پست شما را لایک کرده کامنت گذاشته و سیو و اشتراک گذاری کند.

۳.زمان مناسب پست خود را بگذارید : این که چه زمانی پست خود را آپلود میکنید در ویو و تعامل آن به شدت نقش دارد چرا که اگر در تایم های پر بازدید پست خود را منتشر کنید افراد بیشتری آن را دیده و برای یکدیگر اشتراک گذاری میکنند و اینستاگرام متوجه اهمیت پست شما شده و آن را به افراد بیشتری نشان میدهد.

۴.محتوایی بسازید که مخاطب آن را سیو کند: اگر محتوای شما سرشار از نکات خوب و کامل باشد مخاطب مطمئن میشود که در آینده به آن نیاز پیدا میکند به همین دلیل آن را ذخیره کرده تا در آینده از آن استفاده کند.

۵.ساخت محتوایی که برای اشتراک گذاری مناسب باشد: اگر محتوایی که به اشتراک می‌گذارید برای مخاطب جذابیت لازم را داشته باشد دوست دارد که آن را برای سایر افراد نیز منتشر کند و برای این که بتوانید آمار اشتراک بالایی بگیرید باید به دنبال تولید محتوای قوی و خوب باشید.

نحوه ی تعامل اصولی و بالا بردن نرخ تعامل در اینستاگرام

مطلب پیشنهادی : چرا باید پیج را به ادمین واگذار کنیم ؟

۶.داشتن هشتگ های مناسب : هشتگ جزء مهمترین مواردی است که میتواند برای پست شما تعامل جذب کند به خصوص اگر آن هشتگ پر بازدید باشد و روزانه افراد زیادی از آن بازدید کنند پست شما به خوبی در آن هشتگ وایرال شده و مورد توجه مخاطبان قرار میگیرد.

۷.استفاده از تجربیات مخاطبان‌: اگر از مخاطب خود در مورد تجربه ی مشابه تجربه ی خود سوال کنید میتوانید کامنت بالایی را بگیرید.

۸.استفاده از قابلیت هایی مانند لایو: برگزاری لایو جزء بهترین راه های افزایش تعامل است چرا که جزء بخش های جدید اینستاگرام است و استفاده از آن به شدت قابل حائز اهمیت است.

۹.برگزاری مسابقات: اگر در پست و استوری های خود مسابقه برگزار کنید محتوایتان به سرعت وایرال شده و تعامل فوق العاده بالایی میگیرد.

۱۰.بهره گرفتن از تبلیغات: اگر میخواهید تعامل سریعی را برای خود رقم بزنید میتوانید پیج خود را برای تبلیغات به پیج های بزرگ داده و از آنها بخواهید پیج شما را تبلیغ کنند و میتوانید از این طریق جذب فالوور بالایی داشته باشید و این مورد خود نیز جز افزایش آمار تعامل است. گرفتن آمار تعامل بالا باعث دیده شدن و رشد سریع پیج شما میشود پس بسیار به آن اهمیت داده و سعی کنید محتوایی تولید کنید که مورد توجه مخاطبانتان قرار بگیرد.

حتما ببینید:

راز های ورود به اکسپلور اینستاگرام

شیوه جذب فالوور همشهری

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

آموزش حذف بک گراند عکس با اینشات

نحوه کار با اینشات:ساخت ویدیو با جزئیات کامل

ما همیشه گوشی‌هایمان را به همراه داریم و توسط آن‌ها تمام وقایع را زیر نور …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی