فرهنگ سازی نقش مهمی در مبارزه با موادمخدر دارد

فرهنگ سازی نقش مهمی در مبارزه با موادمخدر دارد

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شیوع اعتیاد به موادمخدر به مراتب از شیوع کرونا خطرناک‌تر است و همه باید در برابر این خطر احساس مسوولیت کنیم و فرهنگ سازی نقش مهمی در مبارزه با موادمخدر دارد.

رحمدل بامری در جلسه کمیته مشارکت های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد اظهارداشت: امروز با افزایش قیمت مواد مخدر سنتی و کاهش قیمت مواد مخدر صنعتی روبرو هستیم تا با این شیوه و روش،جامعه هدف که جوانان و فرزندان ما هستند را به اضمحلال بکشانند. وی تاکید کرد: با این شرایط همه ما باید در مقوله مقابله با مواد مخدر پای کار بیاییم چرا که هیچ ارگانی به تنهایی نمی‌تواند در این حوزه موفق شود. معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: علاوه بر نقش آفرینی همه ارگانها در حوزه مقابله با موادمخدر، نیازمند حضور مردم در قالب سمن‌ها، دفاتر تسهیلگری، گروه های جهادی، بسیج و مجموعه روحانیت در جهت کمک و آگاهی بخشی در این مقوله هستیم.

وی تصریح کرد:اگر همه این گروه ها را در کنار هم داشته باشیم و این حلقه ها به هم متصل شوند بسیاری از اتفاقات خوب را در حوزه مقابله با مواد مخدر خواهیم داشت. بامری گفت: برای موفقیت در حوزه مقابله با مواد مخدر باید وضعیت اشتغال را نیز به وضعیت مطلوب برسانیم چرا که تاکنون کمپ های زیادی را با عناوین مختلف در حوزه ترک اعتیاد و حوزه مبارزه مواد مخدر داشته ایم و اعتبارات زیادی را در این حوزه هزینه کرده‌ایم اما نتیجه اش مطلوب نبوده و هر ساله تعداد محدودی به زندگی دوباره بازگشتند و تعداد زیادی از این افراد به حالت قبل برگشته اند که باید پیرامون این موضوع دست به دست هم دهیم و این روند را متحول کنیم.

حتما ببینید:

ادامه سفر انفرادی به عتبات در ایام محرم

شناور شهید سلیمانی با بدنه جدید رادارگریز ساخته شد

توزیع روزانه ۸ هزار تن مرغ در کشور

وی اظهارداشت: برای موفقیت در حوزه مبارزه با موادمخدر باید با برنامه‌ریزی دقیق، اعتبارات لازم را پیش‌بینی و الزامات آن نیز تعریف شود. معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: امسال سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین است و با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب با فعال کردن این سه مقوله می‌توانیم در حوزه مبارزه با مواد مخدر گام مثبت برداریم. وی ادامه داد: جایگاه پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در کشور برجسته است و باید از این فرصت و با ایجاد پلتفرم های علمی و بسته های علمی و آموزشی از فرصت پارک علم و فن آوری استفاده کنیم. بامری خاطرنشان کرد: با فرا رسیدن ماه محرم و صفر و ظرفیت عظیم این ایام جامعه روحانیون و خطبا باید آگاهی بخشی را در حوزه مواد مخدر را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.باشگاه خبرنگاران جوان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

ببینید: جزئیات کامل درگیری در عسلویه-آتش زدن کیوسک ها!!!

ببینید: جزئیات کامل درگیری در عسلویه-آتش زدن کیوسک ها!!!

فرماندار شهرستان عسلویه با تشریح جزئیات اتفاقات رخ داده طی روز گذشته در پتروشیمی عسلویه …

ببینید-آتش سوزی در ساختمان حلال احمر کرمان+جزئیات

ببینید-آتش سوزی در ساختمان حلال احمر کرمان+جزئیات

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان گفت: آتش سوزی ظهر امروز(سه شنبه) …

زمان واریز یارانه مهرماه- هر نفر 900 تومان+شرایط و جزئیات

زمان واریز یارانه مهرماه- هر نفر ۹۰۰ تومان+شرایط و جزئیات

به گزارش تازه‌نیوز، طبق اعلام بهادری جهرمی سخنگوی دولت، پرداخت یارانه‌های نقدی تا زمانی که …

آغاز ﭘﻴﺶ ﻓﺮﻭﺵ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺧﻮﺩﺭﻭ از طریق قرعه کشی - اسامی خودروها و جزئیات فروش

محرمانه : آغاز ﭘﻴﺶ ﻓﺮﻭﺵ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺧﻮﺩﺭﻭ از طریق قرعه کشی – اسامی خودروها و جزئیات فروش

ﺷﺮﺍﻳﻂ ﭘﻴﺶ ﻓﺮﻭﺵ ﺑﺮخی ﺍﺯ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﺷﺮﻛﺖ ﺍﻳﺮﺍﻥ خودرو ﺑﺎ ﻣﻮﻋﺪ ﺗﺤﻮﻳﻞ (ﺣﺪﺍﻛﺜﺮ ۱۲ ﻣﺎﻫﻪ)ﺍﺯ …

افزایش حقوق برای کارمندان و بازنشستگان+ مبالغ بالا

افزایش حقوق برای کارمندان و بازنشستگان+ مبالغ بالا

معاون مجلس، حقوقی و استان‌ها سازمان برنامه و بودجه، گفت: لایحه متناسب‌سازی حقوق کارمندان و …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی