وش و تکنیک های افزایش فروش در استوری اینستاگرام

روش و تکنیک های افزایش فروش در استوری اینستاگرام-پولدار شو

اگر شما هم در اینستاگرام پیج کاری دارید قطعا یکی از دغدغه های تان این است که چطور فروش خود را در استوری افزایش دهید و چطور محصول،آموزش و خدمات خود را معرفی کنید تا افراد زیادی از طریق استوری جذب آن شده و برای خرید به شما مراجعه کنند.در این مقاله قصد داریم راه های افزایش فروش در استوری را به شما گفته تا بتوانید با رعایت آنها به درآمد های بالا از طریق استوری برسید. چطور از استوری به درآمد برسیم؟وقتی شما پیج کاری در اینستاگرام تاسیس میکنید بخش بسیار زیادی از فروش شما از طریق استوری اتفاق می افتد چرا که ما در پست فقط تخصص خود را به مخاطب نشان داده و محصول خود را معرفی میکنیم.اما فروش اصلی از طریق استوری شکل میگیرد.چرا که مخاطبان فعال پیج ما همیشه استوری های ما را دیده و به محض گذاشتن تخفیف،جایزه،کمپین فروش و…از ما خرید میکنند.

 

راه های افزایش فروش در استوری چیست ؟

 

ما باید در استوری های فروش خود محصول،آموزش یا خدمات خود را به صورت رشته استوری معرفی کرده و در انتها مخاطب را دعوت به خرید کنیم. مثال:ما میتوانیم از راه مقایسه محصول خود را در استوری به راحتی به مقدار بالا به فروش برسانیم.مثلا شما در چند استوری مزایای محصول خود را با معایب محصول رقیبتان مقایسه کرده و تمام اینها را با عکس و متن به مخاطب خود نشان میدهید و در استوری های بعد از سایر مزایای محصولتان صحبت کرده و در استوری آخر راه ارتباطی که مخاطب میتواند از آن طریق محصول،آموزش یا خدمات شما را خریداری کند می‌گذارید.

راه های افزایش فروش در استوری چیست ؟

 

چند روش برای فروش در استوری

 

از مخاطب خود سوال بپرسید که مثلا با ۲۰۰هزار تومن چه چیزی میشه خرید.در این باکس سوال افراد زیادی شرکت کرده و مثال های جالبی برای خرید میزنند که شما از آنها استفاده کرده و نظر خود را نیز میگویید.اما در چند استوری بعد عکس محصول،آموزش یا خدمات خود را گذاشته و به مخاطب میگویید اما می‌توانید با ۲۰۰هزار تومن این محصول ما را خریداری کنید و در استوری های بعد راه خرید را می‌گذارید. از دیگر روش های فروش در استوری گفتن مزایای داشتن محصول شما و معایب نداشتن آن را بیان میکنید. به عنوان مثال در سناریو استوری خود شخصی را می‌گذارید که محصول شما را خریداری کرده و چه اتفاقات و تغییراتی در زندگی اش رخ داده است و در مقابل کسی را نشان میدهید که محصول شما را خریداری نکرده و چه مشکلاتی دارد اینگونه مخاطب ترغیب شده تا محصول شما را خریداری کند.

 

یا میتوانید از فرمول معکوس استفاده کنید این فرمول به این صورت است که شما به مخاطب خود میگویید فلان کار را انجام ندهد اگر نمیخواهد به فلان مزیت ها برسد.به عنوان مثال این آموزش رو نخر اگه نمیخوای در اینستاگرام درست فعالیت کنی،اگه نمیخوای به درآمد بالا برسی،اگه نمیخوای نسبت به رقبات پیشرفت کنی،و در استوری های بعد می‌نویسید اما اگر میخوای یک آموزش کامل و جامع با پشتیبانی مستقیم من داشته باشی حتما این آموزش رو تهیه کنید. دقت کنید هرگز در استوری ها از کلماتی مثل خرید و فروش استفاده نکنید چون نباید به مخاطب این احساس انتقال داده شود که قرار است مبلغ زیادی را به شما دهد اما در مقابل هیچ چیزی دریافت نکند یعنی شما باید محصول خود را به شیوه ای معرفی کنید که مخاطب آن را جزء نیازهای اصلی زندگی خود قرار دهد.

 

چه کارهایی فروش در استوری را کم میکند؟

 

اگر بدون هیچ مقدمه ای فقط عکس محصول،آموزش یا خدمات خود را استوری کرده و قیمت آن را بنویسید فروش شما کم میشود چرا که مخاطب با محصول نمی‌تواند ارتباط برقرار کند. تخفیف گذاشتن به صورت مداوم نیز باعث کاهش فروش شما میشود چرا که وقتی شما همیشه در تخفیف باشید مخاطب برای خرید ترغیب نمیشود و امروز و فردا کرده و در آخر هم محصول شما را خریداری نمیکند.

چند روش برای فروش در استوری

 

چه مواقعی برای محصولاتمان تخفیف بگذاریم؟

 

مواقعی که در کمپین فروش هستید به خصوص بعد از تبلیغات پیج حتما تخفیف بگذارید چرا که در این مواقع ویو استوری به در بالاترین سطح خود است و وقتی شما استوری فروش با تخفیف زیاد بگذارید حجم عظیمی از افراد برای خرید داوطلب میشوند. یکی از راه های فروش در این مواقع ایجاد حس از دست دادن در ذهن مخاطب است.یعنی شما استوری گذاشته و میگویید تخفیفمون تموم شد تا ماه بعد که با قیمت سه برابر در سایت قرار بگیره.افراد زیادی وقتی این استوری را می‌بینند آن را ریپلای کرده و نظرات مختلف میفرستند مثلا زمان رو‌ تمدید کنید،من داشتم پولامو جمع میکردم و… و شما در این موقع به دلیل گرفتن ریپلای بالا ویو استوری بالایی را نیز تجربه میکنید و بعد از ۴۰دقیقه استوری بعد را گذاشته و میگویید استوری قبل رو ۶ساعت بعد مثلا میبینی. یعنی حس‌ از دست دادن رو به مخاطب میدیم و دوباره اون رو ازش میگیریم در این موقع فروش فوق العاده انفجاری رقم میخورد.

 

کمپین فروش چیست؟

 

کمپین فروش یعنی شما در هر ماه یک بار روی محصولات،آموزش یا خدمات خود تخفیف بگذارید و همزمان پیج شما در تبلیغات باشد در این موقع شما فروش بسیار بالایی دارید چرا که در تایم محدودی که برای کمپین فروش تعیین میکنید افراد زیادی که از تبلیغات آمده اند استوری های فروش شما را میبینند و از شما خرید میکنند.

 

چند نوع استوری داریم؟

 

استوری تعاملی،استوری فروش،استوری بلاگری،استوری تبلیغاتی : در استوری فروش که حداقل ۵ روز در هفته استوری فروش داریم ما باید به بهترین شکل محصول خود را معرفی کنیم اما نکته ی مهم اینجاست که فروش اصلی در زمان کمپین فروش اتفاق می افتد چرا که افراد جدیدی از طریق تبلیغات وارد پیج ما میشوند در نتیجه فروش ما در استوری افزایش میابد.همچنین بنر تبلیغاتی نیز در فروش ما بسیار موثر است.یعنی ما موقع تبلیغات اگر یک بنر تبلیغاتی یا سناریو تبلیغاتی جذاب را به بلاگر بدهیم میتوانیم فروش خود را به شدت رشد دهیم.

روش های افزایش فروش در استوری اینستاگرام

کلمات در فروش ما بسیار تاثیر دارند.یعنی چه؟مثلا شما بعد از استوری های فروش خود در استوری آخر که قرار است کار تو اکشن فروش خود را بگذارید می‌نویسید همین الان خریدتو تکمیل کن.یعنی فروش رو در ذهن خودمون بستیم و این باعث میشود مخاطب ناخودآگاه مراحل خرید را طی کند. وقتی ما محصول خود را جذاب نشان دهیم مخاطب دیگر به مبلغی که میپردازد توجه نمی‌کند و ذوق خرید خود را دارد چرا که ما در استوری های خود محصول را طوری نشان داده ایم که اگر آن را افراد داشته باشند فلان مشکلاتشان حل میشود در نتیجه مشتری بعد از پرداخت فقط منتظر رسیدن بسته اش بدون توجه به مبلغ از دست رفته است. همچنین کال تو اکشن خرید بسیار مهم است.

 

کال تو اکشن به چه معناست؟

 

وقتی از مخاطب یک درخواست میکنیم مثل لایک کن،کامنت بزار،از سایت بخر تمام اینها کال تو اکشن هستند و این کال تو اکشن باید ساده باشد چرا که اگر مسیر خرید برای مشتری سخت و طولانی باشد ممکن است خسته شده و کاملا قید خرید را بزند پس تا حد امکان سعی کنید مراحل خرید را ساده کنید.استوری محصول را به همراه لینک خرید آن منتشر کنید،استوری‌ها رایج‌ترین مدل برای تبلیغات و افزایش فروش در اینستاگرام هستند. تعداد، زمان و سبک هر استوری، هزینه تبلیغات را مشخص می‌کند. اما یک راه مهم برای فروش و تبلیغ از بستر استوری، تبلیغات محصول به همراه لینک خرید آن است. زمانی که لینک خرید در سایت خود را به استوری متصل می‌کنید، فضای راحت‌تر و مناسب‌تری برای خرید مشتری فراهم خواهید کرد. وجود لینک روی استوری اینستاگرام و اتصال راحت مخاطب به درگاه خرید سایت، موجب اقدام سریعتر خریداران و مشتریان به انجام خرید می‌شود.

از راه های افزایش بازدید استوری میتوان به فرمول شک اشاره کرد.یعنی یک جمله ی شک‌آمیز را در استوری اول نوشته و به مخاطب ها برای یک ساعت تا ۲ ساعت زمان میدهیم تا استوری ما را دیده و ریپلای کنند تا ویو استوری ما بالا رفته و در نهایت با سناریو نوشته شده مخاطب را مجاب به خرید کنیم.به عنوان مثال پیج تعمیر ماشین دارید در استوری اول بگذاریم امروز تصادف کردم،در استوری های بعد صحنه سازی کنیم در این لحظه مخاطب ریپلای میزند و ابراز نگرانی می‌کند یا این حس در ذهنش ایجاد میشود کسی که تعمیر ماشین دارد چطور نتوانسته تعمیرات آن را به خوبی انجام بدهد و…در نهایت میتوانید این استوری ها را به خدمات خود ربط دهید و با استوری اولی که گذاشتید ویو استوری شما بسیار بالا میرود در نتیجه فروش شما بالا میرود.

روش های افزایش فروش در استوری اینستاگرام

همچنین شما میتوانید با گذاشتن جایزه‌ فروش خود را بالا ببرید.مثلا با خرید سه روسری یکیشو رایگان از ما هدیه بگیر.یا با خرید آموزش کاین مستر آموزش اینشات رو رایگان بگیر‌.جایزه گذاشتن احتمال فروش شما را بسیار بالا میبرد. گذاشتن عکس های با کیفیت از محصول نیز میتواند در برانگیخته کردن احساسات مخاطب بسیار تاثیر گذار باشد.هرگز از عکس های ژورنالی استفاده نکنید چرا که مخاطبان به این گونه محتواها اصلا اعتماد نمی‌کنند در نتیجه احتمال فروش در استوری کاهش میابد.

با گذاشتن لایو میتوانید فالورهای روح خود را زنده کنید و اگر از محتوای لایو شما خوششان بیاید استوری های شما را می‌بینند و اگر در استوری های خود به بهترین شکل محصول خود را معرفی کرده باشید حتی کسانی که قبل از لایو فالور روح شما بوده اند از شما خرید میکنند. استفاده از بلاگر های شناخته شده در تبلیغات میز بسیار در جذب تبلیغات و افزایش فروش تاثیر دارد چرا که این بلاگر ها و اینفلوئنسر ها تاثیر گذار هستند و اگر به مخاطب خود بگویند فلان محصول رو بخرید خوبه همه آن را از شما می‌خرند پس قدرت اینفلوئنسر ها را دست کم نگیرید.اگر نکات گفته شده را رعایت کنید قطعا فروش شما از طریق استوری افزایش میابد پس دیگر مانند گذشته عکس محصول را به تنهایی استوری نکنید چرا که اعتماد نمی آورد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای و کاربلد اینستاگرام به صورت غیر حضوری یکی از دغدغه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی