روش های جلوگیری از ابتلا به کرونا + حتما ببین

روش های جلوگیری از ابتلا به کرونا + داروی جلوگیری

به نظر می رسد اثر محافظتی رژیم غذایی در برابر کووید برای کسانی که در مناطق محروم زندگی می کنند بیشتر باشد. نتایج یک مطالعه نشان می دهد که خوردن غذاهای گیاهی سالم خطر ابتلا به کرونا و شدت آن را کاهش می دهد. به گزارش بهداشت نیوز، مطالعات محققان نشان می دهد احتمالا اثر محافظتی یک رژیم غذایی گیاهی سالم در برابر کووید برای کسانی که در مناطق محروم زندگی می کنند بیشتر باشد. دکتر جوردی مرینو، نویسنده اول این مطالعه، درباره موضوع فوق گفت:

گزارش‌ های قبلی حاکی از آن است که تغذیه نامناسب یک ویژگی مشترک در میان گروه ‌هایی است که به طور نامتناسبی تحت تأثیر این همه ‌گیری قرار گرفته‌ اند اما داده‌ هایی در مورد ارتباط بین رژیم غذایی و خطر و شدت کرونا وجود ندارد. تحقیقات پیشین نشان می دهد که تغذیه خوب تاثیر مستقیمی بر کاهش بیماری های عفونی دارد.

محققان گزارش داده‌ اند : تکثیر کرونا ویروس ‌های انسانی معمولی مانند ۲۲۹E و SARS-CoV-1 با تجویز لینولئیک یا آراشیدونیک اسید به بیماران متوقف شده ‌اند. مطالعات دیگری نیز ارتباطی بین مکمل های غذایی خاص و مواد مغذی با کاهش خطر ابتلا به عفونت کووید پیدا کردند. در طول سال ۲۰۲۰، پژوهشگران ۵۹۲ هزار و ۵۷۱  فرد در بریتانیا و ایالات متحده را مورد بررسی قرار داد. برای ارزیابی کیفیت رژیم غذایی، از شرکت کنندگان در مورد عادات غذایی آنها قبل از همه گیری سوال شد. این تیم از یک سیستم امتیازدهی استفاده کرد که شامل دسته‌های غذایی مانند سبزیجات، میوه ‌ها، ماهی ‌های روغنی، چربی و محصولات قندی بود. نا سالم ترین گروه غذایی امتیاز ۱ و سالم ترین گروه ۳ امتیاز کسب کردند.

دانشمندان دریافتند که کسانی که رژیم غذایی با کیفیت بالایی دارند کمتر در معرض عوارض جدی ناشی از کروناهستند. شرکت‌ک نندگان در بالاترین ربع امتیاز رژیم غذایی، ۹ درصد کمتر به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند و ۴۱ درصد کمتر به بیماری شدید مبتلا می‌شوند. دکتر مرینو در این رابطه گفت: یافته‌ های فوق در طیف وسیعی از تحلیل‌ های حساسیت که سایر رفتارهای سالم، عوامل اجتماعی تعیین ‌کننده سلامت و نرخ انتقال ویروس جامعه را به حساب می ‌آورد، سازگار بود.

دکتر اندرو چان، یکی از دیگر نویسندگان مطالعه، گفت: اگرچه ما نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت واکسن زدن و پوشیدن ماسک در محیط های شلوغ داخلی تاکید کنیم، مطالعه ما نشان می دهد که افراد می توانند با توجه به رژیم غذایی خود خطر ابتلا به کرونا یا پیامدهای آن را کاهش دهند.به گزارش سیناپرس، علاوه بر این، تأثیر منفی رژیم غذایی نامناسب بر سلامتی زمانی که با وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین همراه باشد، حتی بیشتر است. یافته ‌های ما فراخوانی است به دولت‌ ها و ذینفعان برای اولویت ‌بندی رژیم‌ های غذایی سالم و تندرستی با سیاست‌های تأثیر گذار، در غیر این صورت ما در خطر از دست دادن چندین دهه پیشرفت اقتصادی و افزایش قابل‌ توجه در نابرابری‌ های بهداشتی هستیم.

شرح کامل این مطالعه در مجله GUT منتشر شده است.

منبع: سیناپرس

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

محققان بین المللی در پژوهشی که برای شناخت بهتر سرطان انجام داده اند، متوجه شده …

گرما چگونه بر سطح قند خون اثرگذار است؟

گرما چگونه بر سطح قند خون اثرگذار است؟

گرما چگونه بر سطح قند خون اثرگذار است؟ یکی از مسائلی که افراد دیابتی با …

تنظیم کردن قند خون با این ادویه ها - مناسب دیابتی ها

تنظیم کردن قند خون با این ادویه ها – مناسب دیابتی ها

اگرچه بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ نیاز به پیگیری های متعدد میزان قند خون …

گرما با بدن ما چه می‌کند؟

گرما با بدن ما چه می‌کند؟

گرما با بدن ما چه می‌کند؟ یکی از مسائلی که در تابستان به آن بیشتر …

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه منیریه چقدر است؟

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه منیریه چقدر است؟

قیمت رهن و اجاره خانه در منطقه منیریه چقدر است؟ یک دستگاه واحد مسکونی ۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی