دلایل ریزش فالوور پیج و جلوگیری از آن-اضافه نشدن و ثابت ماندن تعداد فالور

دلایل ریزش فالوور پیج و جلوگیری از آن-اضافه نشدن و ثابت ماندن تعداد فالور

احتمالا شما هم درگیر تعداد فالوور و کم و زیاد شدن آن هستید و از ثابت بودن آن خسته شده و به دنبال راهی برای جلوگیری از ریزش فالوور های خود هستید.علاوه بر این تعداد فالوور روی اعتماد سازی نیز نقش بالایی داشته و فروش ما را بالا میبرد چرا که مخاطبین معمولا به فروشنده هایی که فالوور پایینی دارند اعتماد نمی‌کنند.اگر شما هم میخواهید جلوی ریزش فالوورهای خود را بگیرید و همچنین آنها را بیشتر کنید حتما این مقاله را بخوانید.

 

دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام

 

قطعا تا به حال کلمه ی فالور را شنیده اید.فالوور کسی است که پیج ما را در اینستاگرام یا سایر شبکه های مجازی دنبال می‌کند و پیگیر پست و استوری های ما است و اگر پیج کاری دارید قطعا در نهایت از طریق این فالوور ها میتوانید به درآمد بالا برسید چرا که اول از هر کسی شما به مخاطبین و دنبال کننده های خود میتوانید محصول،آموزش و خدمات خود را بفروشید.

دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام

از جمله دلایل ریزش فالوور شرکت در کمپین های اسپانسری است.این کمپین ها فالوور های فیک را وارد پیج شما میکنند و پس از مدتی در ۹۹ درصد مواقع پیج افرادی که در کمپین اسپانسری شرکت کرده اند دیسیبل شده و از دسترس خارج میشود.پس توجه داشته باشید هرگز در کمپین های اسپانسری شرکت نکنید چرا که جذب فالوری که از این طریق اتفاق می افتد تماما فیک است و به شما هیچ سودی نمی‌رسانند.

از دیگر دلایل ریزش فالوور فعال نبودن پیج است.یعنی ممکن است شما پیجی را تأسیس کرده و مدتی در آن فعالیت درست و اصولی نداشته باشید و متاسفانه به همین دلیل تعداد بالایی از افراد شما را آنفالو کرده و دیگران نیز تبدیل به فالوور روح شما میشوند.پس توجه داشته باشید که هرگز فعالیت مستمر را قطع نکنید چرا که ضرر زیادی را به خود و پیجتان وارد میکنید. همچنین دادن تبلیغات به پیج هایی که فالور فیک برای افراد میزنند ممکن است در ابتدا جذب آن بالا باشد اما پس از مدتی اکثر آن ها ما را آنفالو میکنند.

از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در ابتدای تأسیس پیج انجام میدهند استفاده از نرم افزار ها و سایت های جانبی برای گرفتن فالوور است.این کار نه تنها باعث میشود ریزش آن بالا باشد و فالورهایتان واقعی نباشد بلکه اینستاگرام متوجه فیک بودن فالورهای شما شده و پیجتان را از دسترس خارج میکند.

 

راه های جذب فالوور چیست؟

 

اول از همه برای جذب فالوور باید محتوای با کیفیت بالا هم از لحاظ محتوایی و هم از لحاظ گرافیکی ارائه کنید.محتوای با کیفیت به شدت وایرال شده و آمار و بازدید شما را بالا میبرد در نتیجه این وایرال شدن ها میتوانیم فالور بسیار زیادی به صورت ارگانیک جذب کنیم. از دیگر روش های جذب فالوور بلاگری در استوری است.استوری به شدت در جذب فالوور تاثیر دارد.اگر بتوانید در استوری ها موفق عمل کنید از طریق اشتراک گذاری آن میتوانید جذب فالور بسیار خوبی داشته باشید.

جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

همچنین از دیگر راه های جذب فالوور کار کردن روی محتوای پست ها است تا آن پست تاپ هشتگ شده و ورودی اکســپلور نیز بگیرد در نتیجه میتوانیم از این طریق نیز جذب فالوور بسیار بالایی داشته باشیم.همچنین بایوگرافی نیز تاثیر بسیار بالایی در جذب فالوور دارد.افرادی که پست های ما را از طریق هشتگ،اکسپلور یا…می‌بینند وارد پیج ما شده و بایوگرافی ما را می‌خوانند.اگر در بایوگرافی ارتباط درست و صمیمانه ای با مخاطب برقرار کنیم میتوانیم از این طریق فالوور جذب کنیم.

از دیگر راه های جذب فالوور داشتن هایلایت های درست و اصولی است.حتما به این نکته توجه داشته باشید که هایلایت زیادی در پیجتان نداشته باشید و فقط هایلایت هایی که فکر میکنید مخاطب برای خرید و ارتباط و اعتماد به شما نیاز دارد را بگذارید.اگر هایلایت ها به مخاطب اطلاعات لازم در مورد کار ما را بدهند میتوانیم از این طریق نیز جذب فالوور کنیم.

 

جلوگیری از ریزش فالوور

 

اگر میخواهید از ریزش فالور جلوگیری کنید اهمیت لایو را دست کم نگیرید.هر پیج با هر موضوعی که دارید حتما سعی کنید حداقل هفته ی دو بار لایو برگزار کنید تا فالورهایتان متوجه فعال بودن پیج شما بشوند و همچنین فالورهای روح شما زنده شوند.وقتی ما لایو برگزار میکنیم یک نوتیفکیشن برای تمام فالورهای ما ارسال میشود در نتیجه اگر مخاطبان ما را فراموش کرده باشند با آن نوتیف وارد لایو ما شده و دوباره تبدیل به فالوور واقعی و فعال می‌شوند. هرگز برای پیج خود فالوور فیک نزنید.اگر فالوور فیک خریداری کنید به شدت به کسب و کار آنلاین خون صدمه میزنید. در کمپین های اسپانسری شرکت نکنید. در استوری ها فقط عکس و ویدیو محصول نگذارید حتما هفته ای دوبار در استوری های تان بلاگری کنید تا مخاطبان با شما احساس صمیمیت کرده و راحت تر از شما خرید کنند.

جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

در استوری ها خشک رفتار نکنید چرا که با این رفتار ها باعث فاصله گرفتن مخاطب از خودتان میشوید و در نتیجه شما را آنفالو میکند. هر روز فعالیت درست و اصولی داشته باشید و تعامل کنید.تعامل با پیج های همکار و مکمل بسیار در جذب فالوور و مثبت شدن آمار تعامل پیج ما تاثیر دارد.

هر روز پست یا ریلز و استوری بگذارید.اهمیت تبلیغات را دست کم نگیرید.تبلیغات درست و اصولی بسیار به شما در جذب فالوور کمک میکند و اگر بنر تبلیغاتی و سناریو تبلیغاتی جذابی داشته باشید این جذب فالوور به شدت افزایش یافته و فالور هایتان سریع تر از حالت عادی رشد میکند.

کپشن‌های شما جذاب و تاثیرگذار نیستند! تصاویر عالی در پست های شما می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. اما کپشن های جذاب، مخاطبان شما را وادار به تعامل با شما خواهند کرد. اگر می‌بینید بعد از گذاشتن یک پست فالوور های شما ریزش می‌کنند، علت ریزش فالوور ممکن است در کیفیت کپشن باشد.

محتوای شما ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزشی نیست!اگر می‌خواهید پیج شما رشد کند، مخاطبین خود را حفظ کنید و فالوورهای خود را راضی نگه دارید، باید مشکل و مسئله‌ی آنها را حل کنید! یا اصطلاحا خدماتی را برای آنها ارائه دهید.نیاز مخاطبین خود را رفع کنید تا آنها را جذب کنید! اگر شما درمعرض شدوبن (Shadowban) اینستاگرام قرار گرفته باشید ریزش فالوور شما بسیار زیاد میشود. فعالیت بیش از اندازه و انجام حرکت های اسپم منجر به شدوبن شدن پیج شما خواهد شد.

یکی از مهم‌ترین دلایل کم شدن تعداد فالوورها تبلیغات بیش از حد است. تبلیغات زیاد می‌تواند باعث خستگی فالوور شود و او را از تمایل به دنبال کردن صفحه باز دارد. اگر کسب وکار یا برند خاصی دارید، لزومی ندارد که دائما محصولات خود را در آن معرفی و تبلیغ کنید. تبلیغات مربوط به محصولات نامرتبط یا صفحات دیگر نیز می‌تواند به اندازه تبلیغ مستقیم محصولات خودتان برای فالوورهایتان کسالت آور باشد. بنابراین سعی کنید در کنار تبلیغ محصولات، محتواهای دیگری نیز منتشر کنید تا مخاطبانتان را حفظ کنید.

فرستادن سیگنال های منفی به اینستاگرام بسیار در کاهش فالوور های ما تاثیر دارد.مثلا اگر در پیجتان محتواهای نامربوط ببینید و پیج های بی ربط به کارتان را جستجو کنید یا از هشتگ های خارج از حوزه ی کاری خود استفاده کنید و…تمام این موارد باعث استپ کردن فالوورهای پیج شما میشود. مطمئن باشید اگر پیجتان در حال ریزش فالوور است و محتواهایتان به خوبی وایرال نمیشود و ویوی خوبی نمیگیرد قطعا یکی از موارد بالا را رعایت نمی‌کنید.

جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

پست زیاد نگذارید.بسیاری از پیج ها روزی بیش از یک پست می‌گذارند که این مورد بسیار بد است و باعث میشود نه تنها پست هایتان به خوبی دیده نشود بلکه مخاطبان از محتوای شما خسته شوند.
پست های نا مربوط به حوزه ی کاری خود را نگذارید.بعضی افراد در پیج کاری عکس شخصی می‌گذارند که این به الگوریتم پیج شما به شدت آسیب میزند پس حتما توجه داشته باشید در پیج کاری پست های نا مربوط نگذارید چرا که گذاشتن محتوای نامربوط باعث میشود مخاطبانی که شما را به خاطر کارتان فالو کرده اند شما را آنفالو کنند.

هرگز پیج های شخصی را با پیج کاری خود فالو نکنید چون سیگنال منفی به اینستاگرام می‌فرستید.با پیج کاری فقط پیج های همکار و مکمل را فالو کنید.مثلا اگر ناخنکار هستید پیج های ناخن را فالو کنید و پیج های مربوط به زیبایی بانوان را مثل کراتین مو.

 

راه های جذب فالوور

 

پروفایل تان را جذاب کنید:پروفایل،هایلایت ها و کاور پست ها دیزاین پیج شما هستند پس حتما به گرافیک پیج خود توجه داشته باشید. از #هشتگ ها استفاده کنید:هشتگ باعث میشود افراد بیشتری محتواهای شما را ببینند و در نتیجه فالوور بیشتری جذب کنید. با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید:تعامل با پیج های همکار چون فالوور هدف شما را دارند می‌تواند راه خوبی برای جذب فالوور باشد.
مسابقات اینستاگرامی راه اندازی کنید:برگزاری مسابقه باعث میشود مخاطبان پیج شما را برای یکدیگر اشتراک گذاری کرده و افراد زیادی از این طریق شما را فالو کنند.

از کامنت مارکتینگ حرفه ای استفاده کنید!یکی بهترین و جدیدترین روش های افزایش فالوور در اینستاگرام این است که از کامنت مارکتینگ استفاده کنید. این کار حتی در بسیاری از مواقع باعث افزایش فروش هم می شود. در این روش شما با گذاشتن کامنت های حرفه ای زیر پست های مرتبط به کارتان به صورت کاملا هوشمندانه اقدام به جذب فالوور می کنید.

جلوگیری از ریزش فالوور در اینستاگرام

از تگ لوکیشن حتما استفاده کنید!اگر می خواهید پست های شما توسط افراد بیشتری دیده شود پیشنهاد می کنم حتما از تگ لوکیشین استفاده کنید. چون اینستاگرام این قابلیت را دارد که پست های مرتبط را به افرادی که در آن منطقه حضور دارند نشان دهد. این کار به طرز عجیبی باعث افزایش دنبال کنندگان شما در اینستاگرام می شود.

پس حتما تمامی این مراحل را رعایت کنید و زیر ساخت پیج خود را درست و اصولی بسازید تا بتوانید جذب فالوور خوبی را داشته باشید و از ریزش فالوور هایتان جلوگیری کنید چرا که هر چه فالوور های شما افزایش یابد اعتماد مخاطبان به شما نیز بیشتر میشود و فروش شما نیز افزایش میابد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای و کاربلد اینستاگرام به صورت غیر حضوری یکی از دغدغه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی