داده های گوگل پلی چیست و کجا ذخیره می شوند؟

داده های گوگل پلی چیست و کجا ذخیره می شوند؟

گوگل پلی داده های مربوط به شما را جمع آوری می کند، اما کجا؟ آیا واقعا گوگل پلی امن است؟ و چگونه خدمات گوگل پلی اطلاعات خصوصی شما را ذخیره می کند؟ اگر یک گوشی هوشمند اندرویدی دارید، احتمالاً ارجاعاتی به داده‌های گوگل پلی و خدمات گوگل پلی را مشاهده کرده‌اید، چه هنگام استفاده از تلفن خود یا خواندن مطالب در مورد نحوه استفاده از ویژگی‌های آن، اما داده های گوگل پلی چیست و  داده های گوگل پلی در کجا ذخیره میشوند ؟در این مقاله از سایت اینستا جوکار قصد داریم در مورد داده های گوگل پلی و مکان ذخیره شدن داده ها ی گوگل پلی صحبت کنیم.

 

داده های گوگل پلی چیست؟

 

داده های گوگل پلی چیست؟

Google Play یک فروشگاه آنلاین است که برنامه‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب، فیلم و موارد دیگر را به کاربران ارائه می‌دهد. زمانی که مردم از هر چیزی که فروشگاه ارائه می دهد استفاده می کنند، داده ها را جمع آوری می کند. صفحه اصلی اطلاعات گوگل پلی می‌گوید که اطلاعات جمع‌آوری‌شده به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا یاد بگیرند که مردم چگونه برنامه‌هایشان را پیدا می‌کنند و چقدر برای آن‌ها می‌پردازند.سپس، هنگامی که شخصی یک محصول گوگل پلی را در دستگاه خود داشته باشد، داده های جمع آوری شده شامل میزان تعامل او با آن است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد بازخورد کاربر را بخوانند. اگر یک برنامه Play Store دارای ویژگی‌های پولی باشد، توسعه‌دهندگان داده‌های کاربر را دریافت می‌کنند که نشان می‌دهد مردم چه زمانی و چند وقت یک‌بار خرید می‌کنند و اینکه آیا دوباره خریدار آن می‌شوند یا خیر.

 

داده های گوگل پلی کجا ذخیره می شود؟

 

داده های گوگل پلی در دستگاه شما قرار دارند. اگر گوشی هوشمند شما اندرویدی است، می‌توانید به تنظیمات > برنامه‌ها > فروشگاه Google Play بروید. از آنجا، روی بخش Storage ضربه بزنید تا ببینید تلفن شما چه مقدار از داده های مرتبط را نگه می دارد. شما نمی‌توانید برنامه فروشگاه Google Play را حذف کنید. Google به کاربران اجازه می دهد آن را غیرفعال کنند، اما انجام این کار ممکن است باعث شود برنامه های موجود در دستگاه شما به درستی کار نکنند.

 

خدمات گوگل پلی چیست؟

 

خدمات گوگل پلی چیست؟

 

هنگام بررسی مکان هایی که گوگل پلی داده ها را در تلفن شما ذخیره می کند، احتمالاً متوجه یک برنامه جداگانه به نام Google Play Services یا همان خدمات گوگل پلی شده اید که معمولاً مستقیماً بالای فهرست فروشگاه گوگل پلی قرار دارد.

خدمات گوگل پلی به برنامه‌های موجود در تلفن شما کمک می‌کند تا با سایر پیشنهادات زیر نظر Google کار کنند. آنها شامل Maps یا عملکردی هستند که به شما امکان می‌دهد با اعتبار Google خود وارد برنامه‌ای شوید. اگر سرویسی دارید که از بخشی از سخت افزار تلفن شما مانند میکروفون استفاده می کند، خدمات گوگل پلی نیز به آن اجازه کار می دهد.

خدمات گوگل پلی در پس‌زمینه اجرا می‌شود و به‌عنوان یک API عمل می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد سرویس‌های همراه را از طریق برنامه‌های خود ارائه دهند که کار را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. به عنوان مثال، API Services Location در سرویس‌های گوگل پلی دارای عملکردی است که به کاربران اجازه می‌دهد هنگام رزرو تاکسی یا سفارش غذای تحویلی، مکان خود را نشان دهند.

با این حال، خدمات Google Play فراتر از استفاده از برنامه است. این شامل جنبه های امنیتی است که برنامه ها را به روز نگه می دارد و بدافزار را بررسی می کند. اگر دستگاه شما گذرواژه قفل صفحه دارد، خدمات Google Play پشتیبان‌های رمزگذاری شده سرتاسری برای آن ارائه می‌کند.

همچنین از ویژگی‌هایی مانند عملکرد پر کردن خودکار برای تایپ سریع‌تر و ویژگی‌های مکان‌یابی پشتیبانی می‌کند که به پرسنل خدمات اضطراری کمک می‌کند. گوگل پلی سرویس یک جزء اصلی در برنامه‌های ردیابی قرار داشته بود که در طول همه‌گیری COVID-19 استفاده می‌شد.

داده های گوگل پلی کجا ذخیره می شود؟

آیا خدمات گوگل پلی ضروری است؟

 

گوگل به کاربران اجازه حذف نصب یا توقف اجباری خدمات گوگل پلی را در دستگاهی نمی دهد. به این دلیل که برای اجرای روان و به روز ماندن همه برنامه های دستگاه و محتوای مشابه استفاده از خدمات گوگل پلی ضروری است. با این وجود، ممکن است تصمیم بگیرید که از فروشگاه گوگل پلی فاصله بگیرید و از خدمات برنامه دیگری استفاده کنید. اما باید این را بدانید، با این که شما آن را غیرفعال کرده اید اما دستگاه شما همچنان از خدمات Google Play در پس‌زمینه استفاده خواهد کرد.

 

داده های خدمات گوگل پلی چیست؟

 

داده های خدمات گوگل پلی چیست؟

داده های جمع آوری شده توسط  گوگل پلی سرویس به برنامه هایی که دارید و نحوه عملکرد آنها بستگی دارد. برای مثال، اگر بازی‌های دانلود شده از فروشگاه گوگل پلی را بازی می‌کنید، داده‌های مربوط به خدمات Play نحوه عملکرد شما در بازی را ردیابی و ذخیره می‌کنند. به علاوه، بسیاری از برنامه های امروزی دارای تبلیغات هستند. یک API در سرویس‌های گوگل پلی وجود دارد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد از نسخه‌های خود کسب درآمد کنند و داده‌های مناسب را برای شما ارسال می‌کند. هنگام نصب یک برنامه از فروشگاه گوگل پلی ، صفحه ای را مشاهده می کنید که مجوزهای خاصی را درخواست می کند. که بعداً هم می توانید آن مجوزها را تغییر دهید. با این حال، انجام این کار و قطع کردن دسترسی های برنامه ممکن است باعث شود برنامه از کار بیفتد. مجوزهای انتخابی مربوط به نوع اطلاعاتی است که گوگل پلی سرویس برای کارکرد برنامه نیاز دارد.

گوگل همچنین سیاست سختگیرانه تری را برای توسعه دهندگان در مورد جمع آوری داده های برنامه اعلام کرد. علاوه بر اینکه به کاربران می‌گوید چرا و چگونه اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند، توسعه‌دهندگان همچنین باید اعلام کنند که چگونه یک برنامه از داده‌های آن‌ها محافظت می‌کند و چه اقداماتی برای حذف آن اطلاعات باید انجام دهند. این تغییرات باید به کاربران کمک کند تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد دانلود یا ادامه استفاده از برنامه های خاص بگیرند. تمام جزئیاتی که توسعه دهندگان در مورد برنامه خود ارائه می دهند به بخش ایمنی برنامه اختصاصی در گوگل پلی می رود.

 

چرا گوگل داده ها را جمع آوری می کند؟

 

چرا گوگل داده ها را جمع آوری می کند؟

جمع آوری داده ها یک واقعیت زندگی برای کاربران در اینترنت است. چنین فرآیندهایی می تواند نتایج را در بخش های مختلف بهبود بخشد. سیاست حفظ حریم خصوصی گوگل توضیح می دهد که این شرکت به دلایل متعدد داده های کاربران را جمع آوری می کند. اطلاعات کاربر خدمات موجود و همچنین توسعه خدمات جدید را ارائه و نگهداری می کند. این شرکت از داده‌های شما برای ارائه نکات امنیتی شخصی‌سازی شده استفاده می‌کند و ممکن است تبلیغات سفارشی‌شده را به شما نشان دهد. گوگل همچنین از داده‌های فروشگاه پلی استفاده می‌کند تا برنامه‌های دیگری را که ممکن است بر اساس آنچه در حال حاضر دارید از آن‌ها لذت ببرید، به شما پیشنهاد کند.

چگونه می توانم خط مشی گوگل را بخوانم؟

یکی از فعال ترین گام ها برای بهبود امنیت داده های گوگل پلی خود، آشنایی با خط مشی رازداری است. با این حال، سندی خاص برای فروشگاه Google Play یا Google Play Services پیدا نخواهید کرد. خط‌مشی رازداری Google برای همه سرویس‌ها و برنامه‌هایی که ارائه می‌کند اعمال می‌شود. این در بخش حریم خصوصی و شرایط سایت است. گوگل خط مشی حفظ حریم خصوصی خود را به چندین بخش موضوعی تقسیم می کند. سند دارای یک لحن قابل دسترس است تا درک آن را برای کاربران آسان‌تر کند.

اکنون که در مورد داده‌های فروشگاه پلی و خدمات گوگل پلی و درباره نحوه استفاده شرکت‌ها و سرویس‌های دیگر از اطلاعات شما اطلاعات کافی دارید، بدانید که اکثر کسب و کارها برای جمع آوری داده ها نیاز به رضایت شما  دارند. با این حال، اگر چیزی شما را در مورد خط مشی حفظ حریم خصوصی یا شیوه های جمع آوری داده ها نگران می کند، می توانید تصمیم بگیرید که استفاده از یک برنامه را متوقف کنید یا با شرکتی ارائه دهنده آن برنامه ارتباط برقرار کنید.makeuseof

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

مواقعی وجود دارد که هنگام تحویل دادن تلفن خود به یک غریبه یا حتی دوستان …

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

ما هر از چند گاهی چندین عکس از یک چیز یا صحنه را ذخیره می …

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

آیا نمی دانید چگونه آیفون خود را بدون iTunes بازیابی یا ریست فکتوری کنید؟ در …

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

رم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری در آیفون شما است که دستگاه شما …

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

خطا و ارور این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست در گوگل …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی