حذف کامل تلگرام-دلیت اکانت تلگرام

حذف کامل حساب تلگرام 

آموزش تصویری دلیت اکانت تلگرام

تلگرام چیست؟ 

تلگرام یک برنامه پیام رسان است که تمرکز زیادی روی سرعت و امنیت دارد. این برنامه ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد و رمزگذاری سرتاسری را برای چت ها ارائه می دهد. تلگرام دارای ویژگی ایجاد کانال  است که با استفاده از آن میتوانید هر تعداد که خواستید به آن عضو اضافه کنید و ویژگی گروه تلگرام  هم با ظرفیت ۲۰۰۰۰۰ عضو است. برای افزایش مخاطب در این گروه ها می توانید برای شروع ممبر کانال تلگرام خریداری کنید.  به ادامه موضوع خودمان میپردازیم  اگر به هر دلیلی خواستید اکانت تلگرام خود را  برای همیشه حذف کنید، مکان مناسبی را برای آموزش این کار پیدا کرده اید. در این مقاله بهترین راه برای غیرفعال کردن اکانت تلگرام و در عین حال محافظت از اطلاعات شما را توضیح خواهیم داد.

ویژگی حذف اکانت تلگرام

تلگرام دارای یک ویژگی داخلی است که می توانید آن را طوری تنظیم کنید که پس از مدت زمان تعیین شده(توسط خودتان) در صورت  عدم فعالیت، اکانت شما به صورت خودکار غیرفعال شود. مدت زمانی که حساب شما باید قبل از حذف خودکار  غیرفعال شود، دارای چهار زمان برای انتخاب است از یک، سه، شش یا دوازده ماه است. اگر بیشتر از زمانی که انتخاب کرده اید از برنامه استفاده نکنید، به طور خودکار حساب، مکالمات و مخاطبین شما به صورت خودکار حذف میشوند. برای اطلاع از نحوه حذف خودکار حساب تلگرام، مراحل زیر را دنبال  کنید.

• به منوی تنظیمات در برنامه تلگرام و سپس به حریم خصوصی و امنیت بروید.

حذف تلگرام

• به “حذف حساب من اگر در این مدت نبودم” بروید مدت زمانی را که می خواهید انتخاب کنید.

حذف تلگرام

• اگر در طول دوره ای که انتخاب کردید، نظر خود را تغییر دادید، قبل از اتمام تاریخ به جای ایجاد یک حساب جدید تلگرام ، به سادگی از حساب تلگرام قدیمی خود استفاده کنید ، حذف حساب خودکار تلگرام خود را به مدت زمانی که انتخاب کرده اید بازنشانی میکند.

حذف دستی اکانت تلگرام

اگر نمی خواهید منتظر بمانید تا حساب تلگرامتان به صورت خودکار بعد از مدت تعیین شده حذف شود، می توانید به صورت دستی و در چند لحظه حساب تلگرام خود را به صورت کامل حذف کنید. این ویژگی یکی دیگر از ابزارهای منحصربفرد تلگرام است. دلیت اکانت تلگرام در مرورگر وب شما و همچنین در اپلیکیشن تلگرام در دسترس است. با انجام مراحل زیر میتوانید اکانت تلگرام خود را با استفاده از روش دستی برای همیشه حذف کنید.برای غیرفعال کردن اکانت تلگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل حذف کامل حساب تلگرام 

• به این آدرس بروید.

• شماره تلفن مرتبط با اکانت تلگرام خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.

حذف تلگرام

• کد تاییدی که برای برنامه تلگرام شما ارسال میشود را وارد کنید.

حذف تلگرام

• بعد از وارد کردن کردن کد وارد شوید، و گزینه حذف حساب من را انتخاب کنید.

حذف تلگرام

و بدین صورت پس از تایید نهایی شما، حساب تلگرام شما برای همیشه حذف میشود.اگر اطلاعات مهمی در اکانت تلگرام دارید و نمیخواهید آن ها را از دست دهید، میتوانید قبل از حذف  حساب تلگرام  اطلاعات خود را ذخیره کنید.

ذخیره اطلاعات قبل از حذف دائمی اکانت تلگرام

اگر می خواهید داده های خود مانند: چت ها، تصاویر، ویدیوها و سایر رسانه ها، را ذخیره کنید، باید قبل از حذف دائمی حساب خود، داده های خود را صادر کنید. صادر کردن داده های خود در تلگرام  کار نسبتاً ساده ای  است. شما باید جدیدترین نسخه برنامه دسکتاپ تلگرام را روی رایانه نصب کرده باشید. برای صادرات اطلاعات تلگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید:

• به  نسخه دسکتاپ تلگرام  بروید و به حساب خود وارد شوید.

• وارد قسمت تنظیمات شوید. و مطابق تصویر زیر مراحل را طی کنید.

حذف تلگرام

• نوع داده هایی که می‌خواهید ذخیره کنید را انتخاب کنید.

•  و در آخر فرمت فایل و محل ذخیره فایل را انتخاب کنید.

حذف تلگرام

و در آخر صادر کردن را انتخاب کنید، و داده هایی که مشخص کردید در محل تعیین شده ذخیره میشوند. اگر اطلاعات حساب تلگرامتان برایتان مهم است توصیه میکنم قبل از حذف دائمی حساب تلگرام مراحل گفته شده را انجام دهید و از ذخیره شدن اطلاعات مطمئن شوید، بعد حساب تلگرام خود را حذف کنید.

سوالات متداول

چگونه می توانم پیام های تلگرام را حذف کنم؟

تلگرام تنظیماتی دارد که به شما امکان می دهد هر پیامی را که ارسال یا دریافت می کنید حذف کنید. به پیام یا گفتگویی که می‌خواهید حذف کنید بروید و آن را لمس کنید و نگه دارید تا گزینه حذف ظاهر شود و سپس تأیید کنید تا آن چت حذف شود.

چگونه می توانم پیام های گروه تلگرام را حذف کنم؟

شما می توانید پیام های خود را به همان روشی که پیام های چت شخص را حذف کردید حذف کنید.اما اگر میخواهید پیام شخص دیگری را در گروه حذف کنید باید از مدیر گروه بخواهید تا اجازه دسترسی به این کار را به شما بدهد.

آیا حذف تلگرام همه چیز را پاک می کند؟

حذف نصب تلگرام حساب یا سابقه داده شما را حذف نمی کند. اما اگر طبق روش گفته شده در بالای همین مقاله  حساب خود را به صورت دائمی  حذف کنید، تمام اطلاعات و حساب کاربری شما از برنامه تلگرام حذف میشود. توصیه می شود قبل از غیرفعال کردن دائمی حساب خود، اطلاعات خود را طبق آموزش گفته شده  ذخیره کنید.

آیا مخاطبین من می فهمند که من اکانت تلگرام خود را حذف کرده ام؟

بعد از این که حساب تلگرام خود را حذف کردید اعلانی مبنی بر حذف حساب  برای مخاطبین شما ارسال نمیشود اما  هر یک از مخاطبین شما بخواهد برای شما پیام ارسال کند، وقتی وارد چت قبلی شما شود با چت یک حساب کاربری حذف شده روبه رو میشود. بنابراین، در نهایت، مخاطبین شما متوجه خواهند شد که شما حساب خود را حذف کرده اید، اما تنها در صورتی که بخواهند برای شما پیام ارسال کنند.

 آیا می توانم بدون ورود به تلگرام،حساب  خود را حذف کنم؟

اگر قبلا قابلیت حذف خودکار حساب را در برنامه تنظیم کرده اید ، حساب شما بدون نیاز به ورود در زمان مشخص شده به صورت خودکار حذف میشود. اما اگر این قابلیت را قبلا فعال نکرده اید  پس راهی برای حذف اکانت خود بدون ورود به حساب  ندارید. بنابراین اگر قصد حذف اکانت تلگرام خود را دارید، باید حتما در ابتدا وارد حساب تلگرام خود شوید.

نتیجه گیری

به طور کلی، دو راه برای حذف اکانت تلگرام وجود دارد. می توانید با استفاده از مراحل ذکر شده در این مقاله، حساب خود را به صورت دستی حذف کنید یا تنظیمات حذف خودکار را برای حساب خود فعال کنید. هر دو روش حساب شما و تمام داده های مرتبط با آن را برای همیشه حذف می کند.  پس  قبل از حذف حساب خود، اطلاعاتی که برایتان مهم است را ذخیره کنید. مراحل ذکر شده در اینجا حذف اکانت تلگرام  را برای شما بسیار آسان می کند در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، امیدواریم یاد گرفته باشید که چگونه اکانت تلگرام خود را به سرعت و به راحتی حذف کنید. به خاطر داشته باشید که قبل از حذف حساب خود، داده هایی را که نمی خواهید از دست بدهید، ذخیره کنید تا از از دست رفتن داده ها و اطلاعات خود جلوگیری کنید. ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

آموزش حذف بک گراند عکس با اینشات

آموزش حذف بک گراند عکس با اینشات

حذف بکگراند عکس ها با برنامه اینشات یکی از دغدغه های جدید افرادی هست که …

آموزش و روش کار با کاین مستر kine master صفر تا صد + کامل و حرفه ای

آموزش و روش کار با کاین مستر kine master صفر تا صد + کامل و حرفه ای

آموزش صفر تا صد کاین مستر(kinemaster) ساخت و ویرایش ویدیو با کاین مستر   آموزش …

ویدیو های خام محرم برای ادیت

رفع مشکلات استفاده از اینشات پرو

در این مقاله از سایت اینستا جوکار قصد داریم به نحوه رفع مشکل نصب نشدن …

آموزش اضافه کردن فونت به پیکسارت و اینشات

آموزش اضافه کردن فونت به پیکسارت و اینشات چگونه به پیکسارت فونت اضافه کنیم؟  نحوه …

آموزش بالا بردن کیفیت ویدیو ها با برنامه اینشات

آموزش بالا بردن کیفیت ویدیو با برنامه اینشات

بالا بردن کیفیت ویدیو ها با برنامه اینشات یکی از دغدغه های جدید افرادی هست …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی