آموزش داستان سازی در استوری اینستاگرام+ایده های عالی

آموزش داستان سازی در استوری اینستاگرام+ایده های عالی

مهمترین بخش در یک پیج کاری استوری آن است.اگر ما در استوری بتوانیم داستان سرایی قوی و سناریو نویسی خوبی داشته باشیم در نهایت از این طریق میتوانیم به درآمد بالا برسیم.داستان سرایی در استوری ویو استوری ما را بالا برده و موجب افزایش فروش میشود.اگر مشکل داستان نویسی در استوری را دارید حتما این مقاله از سایت اینستاجوکار را بخوانید چرا که به شما کمک میکنیم در سناریو نویسی استوری به مهارت بالایی برسید.

داستان سرایی در استوری

 

استوری به معنای داستان است و ما گوینده ی این داستان هستیم.داستان شامل بخش های به هم پیوسته ای است که در کنار هم قرار می‌گیرند و استوری های ما را شکل می‌دهند. استوری باید به گونه ای باشد که مخاطب درگیر داستان آن شده و حس خواندن یک داستان به او دست دهد. استوری گذاشتن باید به گونه ای باشد که مخاطب احساس کند که در حال دیدن یک سریال است و مخاطب این سریال هرگز دوست ندارد وسط دیدن سریال تبلیغات پخش شود.پس این به این معناست که نباید استوری های پراکنده بگذاریم چرا که مخاطب از دیدن اینگونه استوری ها کلافه شده و از استوری های ما خارج میشود در نتیجه آمار exit استوری افزایش پیدا می‌کند که این به ضرر پیج ما هست.

داستان سرایی در استوری

استوری سریالی چیست؟

 

استوری سریالی به این معناست که اسلاید های استوری را به گونه ای پیش ببریم که به هم پیوسته باشند. برای گذاشتن این گونه استوری ها باید چند اسلاید را به صورت کاملا غیر مرتبط پیش برده و در نهایت با مهارت سناریو نویسی آن را به موضوع کاری خود ربط دهیم.وقتی میخواهیم استوری های سریالی بگذاریم باید به تمام اتفاقات اطراف به دقت نگاه کرده و آنها را از فیلتر چشم سوم که همان موبایل است عبور دهیم که اینکار نیازمند خلاقیت و تمرکز بالا است.

در رشته استوری گذاشتن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

باید استوری ها به هم ربط داشته و پراکنده نباشند. تعامل را با مخاطب در استوری های خود برقرار کنیم چرا که گرفتن تعامل بالا از مخاطب موجب میشود ویو استوری های ما افزایش پیدا کند و وقتی بازدید استوری بیشتر شود افراد بیشتری استوری های ما را می‌بینند در نتیجه به این صورت شانس فروش خود را بالا می‌بریم. استوری های هر روز با روز قبل موضوع متفاوت و شروع و پایان متفاوت داشته باشد.گذاشتن استوری های تکراری که مخاطب پس از مدتی متوجه شیوه ی آن بشود باعث خستگی بازدید کننده شده در نتیجه دیگر استوری های ما را نمی‌بیند و تبدیل به فالوور روح ما شده و ویو استوری کاهش می یابد. همچنین اگر قصد گذاشتن استوری های طنز داریم باید تا حد امکان ساخته ی ذهن خود ما باشد چرا که گذاشتن مطالب کپی اعتمادی را بین مخاطب و بلاگر ایجاد نمیکند در نتیجه نمی‌توانیم به درآمد دلخواه برسیم.

استوری سریالی گذاشتن موجب چه چیزی می‌شود ؟

سناریو سازی در استوری باعث میشود مخاطب در استوری های ما بماند و با آن بازی کند،یعنی آن را اشتراک گذاری کند،لایک کرده یا ریپلای کند به استوری های قبل بازگردد و… تمام این ها باعث میشود هوش مصنوعی اینستاگرام متوجه محتوای خوب و ارزشمند استوری ما بشود و آن را به افراد بیشتری نشان دهد. چرا که هر چه ما بتوانیم از مخاطب زمان بیشتری در استوری ها بگیریم شانس دیده شده خود توسط اینستا را افزایش داده ایم. همچنین استوری سریالی باعث ایجاد صمیمیت میشود چرا که مخاطب احساس ارزشمند بودن کرده و متوجه تلاش ما برای ارائه دادن یک محتوای خوب میشود در نتیجه استوری های ما را ریپلای کرده و ریکشن نشان میدهد که این ریکشن نشان دادن باعث افزایش آمار تعامل پیج ما میشود.

 رشته استوری اینستاگرام

 

 رشته استوری اینستاگرام

 

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که چرا استوری سریالی بگذاریم و منفعت آن برای کیست باید به شما بگویم منفعت این گونه استوری گذاشتن برای هیچکس جز خود شما نیست چرا که این شما هستید که قرار است محصول،آموزش،خدمات و تبلیغات خود را از این طریق استوری گذاشتن به فروش برسانید و این شما هستید که قرار است در نهایت به درآمد برسید. پس برای رشد کار خودتان هم که شده باید دست از استوری پراکنده گذاشتن برداشته و به استوری سریالی گذاشتن روی بیاورید.

چطور سناریو استوری بنویسیم؟

ابتدای سناریو استوری مخاطب نباید متوجه هدف ما از گذاشتن آن استوری شود و کنجکاو شده و استوری های ما را در آن روز دنبال کند.در اواسط استوری های باید بتوانیم آن را به موضوعی که میخواهیم ربط دهیم و در انتها از آن استوری ها نتیجه گیری خوبی داشته باشیم.این نتیجه گیری میتواند فروش محصول،آموزش،تخفیف گذاشتن روی محصول،خدمات یا آموزش یا هر چیز دیگری باشد. اینکه بتوانیم رشته استوری های خوبی گذاشته و مخاطب خود را سرگرم کنیم نیاز به خلاقیت و زمان دارد.یعنی شما ممکن است دفعات اولی که شروع به سناریو نویسی میکنید آن قدر در این کار مهارت نداشته و جمعا ۵ یا ۶ استوری آماده کنید اما پس از تمرین و تکرار زیاد میتوانید در این کار مهارت بالایی پیدا کرده و استوری های روزانه خود را حتی به ۲۰ تا ۳۰ استوری مفید نیز برسانید.

چرا رشته استوری بگذاریم؟

هدف از گذاشتن این گونه استوری وقت گرفتن از مخاطب است.اما این وقت گرفتن باید همراه با سرگرم کردن او باشد. یعنی اینکه نباید استوری با تعداد زیاد و پراکنده بدون هیچ موضوعی بگذاریم که فقط مخاطب آن را با سرعت رد کند. هدف ما این است که محتوایی را به مخاطب ارائه دهیم که علاوه بر گرفتن تعامل و واچ تایم او را سرگرم کنیم. رشته استوری باعث میشود افراد با ما خاطره ی مشترک بسازند یعنی اینکه ما در رشته استوری در حال انتقال اتفاقات،تجربیات،احساسات و… خود هستیم به همین دلیل این موضوع باعث میشود مخاطبان با ما خاطره های مشترک داشته باشند و در نتیجه تبدیل به دوست ما میشوند و فروش به دوست قطعا برای ما راحت تر از فروش به یک شخص غریبه است. چرا که فضای اینستاگرام بر خلاف دنیای واقعی یک فضای سرد است و اگر ما بتوانیم با گذاشتن رشته استوری مخاطب را دوست خود بکنیم این فضای سرد تبدیل به فضایی دوستانه برای ما و مخاطبان ما میشود پس میتوانیم بدون هیچ گونه محدودیتی تنها با گرفتن ارتباط درست با مخاطبان درآمد بالایی را برای خود رقم بزنیم.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای و کاربلد اینستاگرام به صورت غیر حضوری یکی از دغدغه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی