آموزس بلاگری در استوری + ایده های جذاب و فروش بیشتر

آموزش بلاگری در استوری + ایده های جذاب و فروش بیشتر

بسیاری از افراد تا کلمه ی بلاگری را میشنوند ذهن‌شان به سمت جلوی دوربین آمدن،نشان دادن لایف استایل و سبک زندگی میرود.در صورتی که بلاگری به این معنی نیست.بلاگری بین شما و مخاطبتان ایجاد صمیمیت و دوستی میکند.به همین دلیل این که شما در استوری های تان حداقل هفته ای دو بار بلاگری کنید بسیار مسئله ی مهمی است.اما همین بلاگری کردن باید همراه با داستان باشد تا مخاطب از استوری های ما خارج نشود.اگر اصول بلاگری کردن در استوری را نمی‌دانید حتما این مقاله از سایت اینستا جوکار را تا انتها بخوانید.

 

بلاگری کردن در استوری اینستاگرام

 

متاسفانه واژه ی بلاگر در ذهن مردم بد جا افتاده چرا که بسیاری از افراد فکر می‌کنند بلاگری به معنای نشان دادن سبک زندگی و تولید محتوای ویدیویی است در صورتی که این یک باور کاملا غلط است.بلاگر کسی است که قدرت نویسندگی و داستان سرایی دارد.یعنی شما میتوانید بلاگر باشید بدون نشان دادن چهره ی خود و فقط با تولید محتوای متنی.پس اگر محدودیت چهره دارید ولی قصد بلاگری کردن در استوری های خود را دارید نیازی به جلوی دوربین آمدن ندارید چرا که میتوانید همه ی محتواهای تان را در قالب عکس نوشته یا متن به مخاطب ارائه کنید.

 

فرق بلاگر و ولاگر چیست؟

 

همانطور که قبل تر گفتیم بلاگر کسی است که هر گونه تولید محتوایی(متنی،ویدیویی،صوتی)را انجام میدهد و کارش الزاما جلوی دوربین آمدن نیست.اما ولاگر کسی است که تمام محتوای های خود را به صورت ویدیو منتشر میکند.یعنی هم در پست ها و هم در استوری جلوی دوربین آمده و چهره ی خود را نشان میدهد.ما معمولا وقتی کلمه ی بلاگر را میشنویم ذهنمان به سمت بلاگر های لایف استایل میرود اما باید بدانید که این افراد که فقط زندگی معمولی خود را به دیگران نشان میدهند بلاگر نیستند چرا که بلاگر کسانی هستند که در یک حوزه ی خاص فعالیت کرده و تخصص دارند یعنی مهارت و خلاقیت برای انجام یک کار را دارند و شما هم اگر میخواهید در اینستاگرام پیج بزنید سعی کنید هرگز سمت پیج لایف استایل نروید چرا که در حال حاضر دیگر این پیج ها جذابیتی برای مخاطبان ندارد.

بلاگری کردن در استوری اینستاگرام

چرا باید در استوری بلاگری کنیم؟

 

ما از هفت روز هفته ۵روز آن را در استوری ها محصول،آموزش و خدمات خود را به مخاطب نشان میدهیم و در دو روز باقی مانده استوری بلاگری میگذاریم یعنی سعی میکنم بین خود و مخاطبمان صمیمیت ایجاد کنیم.چرا که استوری های بلاگری باعث ایجاد صمیمیت و خاطره سازی بین ما و مخاطب ما میشود در نتیجه مخاطب حس می‌کند که ما دوست او هستیم و مشکلاتش در رابطه با کار ما را با ما به اشتراک میگذارد و ما میتوانیم با دانستن مشکلات و نیاز تعداد زیادی از افراد طوری کار کنیم که نیاز آنان را رفع کرده و درآمد خود را افزایش دهیم.

 

اینفلوئنسر کیست؟

 

ما علاوه بر بلاگر و ولاگر اینفلوئنسر هم داریم که تمام احساسات،سبک زندگی،حال خوب و بد و همه چیز را به صورت محتوای ویدیویی به مخاطبان خود نشان داده و تاثیر گذاری بالایی روی مخاطبان خود دارد و به دلیل تاثیر گذاری بالا تعرفه تبلیغات بالایی نیز دارد اما قرار نیست همه ی ما اینفلوئنسر شویم ما قرار است با بلاگری در استوری به در آمد های بالا برسیم.

 

چگونه در استوری بلاگری کنیم؟

 

به عنوان مثال شما امروز با فرزند خود به کافی شاپ رفته اید،اکنون اگر استوری بگذاریت و به فالوورهای خود بگویید: _امروز با دخترم اومدم بیرون خیلی داره خوش میگذره، این برای مخاطب ما هیچ گونه جذابیتی ندارد ولی اگر به صورت داستان این را بیان کنیم و در نتیجه از استوری هایمان به یک نکته ی آموزشی برسیم قطعا اصول بلاگری در استوری را رعایت کرده ایم.

چگونه در استوری بلاگری کنیم؟

مثلا میتوانید همین موضوع را به این صورت بیان کنید که:

_امروز که با دخترم اومدم بیرون متوجه شدم که چقدر تحت تاثیر دوست های بد قرار داشته و از وقتی که خودم سعی کردم باهاش صمیمی تر بشم حال هر دومون خیلی بهتره و…. و در نهایت میتوانید از این استوری ها به تعامل هم برسید.مثلا در استوری های بعد بپرسید: مامان های پیج شما برای افزایش صمیمیت بین خودتون و دختر یا پسرتون چه کاری انجام میدید؟ این یک نمونه از استوری بلاگری بود که شما میتوانید با توجه به پیج خودتان آن را شبیه سازی کنید.

در استوری های بلاگری چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

حواستان به لحن صحبتتان باشد:

شیوه ی صحبت کردن ما با مخاطب در استوری های ویدیویی بسیار مهم است.بسیاری از بلاگر های تازه کار این مشکل را دارند که کشیده و لوس صحبت میکنند و این باعث کم شدن ویو استوری آنها میشود. باید تمام تلاشتان را بکنید که به حالت عادی با مخاطب صحبت کنید.اصلا به تعداد نفراتی که استوری شما را می‌بینند فکر‌ نکنید چرا که همین موضوع باعث میشود ناخودآگاه صحبت هایتان را جمع بسته و لحن صحبت کردنتان کشیده و لوس شود.

از گذاشتن محتواهای سطح پایین در استوری خود داری کنید:

استوری هایی که به درد مخاطب نمیخورد و هیچ کمکی به اون نمیکند را منتشر نکنید. به عنوان مثال:اگر به طبیعت رفته اید و برف یا باران می آید نباید استوری بگذارید وای چه بارون قشنگی ، این استوری ها دیگر برای مخاطب ها جذابیت ندارد چون مخاطب هم طبیعت را دیده و هم بارون رو:)سعی کنید استوری های خاص و جذاب بگذارید. نکته ی مهم:به این فکر نکنید که چه محتوای خاصی را ارائه کنم به این فکر کنید که چطور این محتوا را خاص ارائه کنم. یعنی شما حتی اگر ساده ترین سبک‌ زندگی را دارید کافی است مقداری خلاقیت داشته باشید تا بتوانید محتوای خاص و جذابی را به مخاطبتان ارائه کنید.

با استرس استوری نگذارید:

بعضی افراد هستند که در استوری گذاشتن وسواس پیدا میکنند(بعضیا از این ور بوم‌ افتادن که همه چی رو استوری میکنن بعضیا از اون ور بوم‌که همش میگن وای اینو استوری کنم)این درگیری های ذهنی را کنار بگذارید که اگر این استوری را بگذارم دیگران در مورد من چه فکری خواهند کرد.چرا که دیگران در هر صورت فیدبک‌منفی برای ما ارسال میکنند پس سعی کن کار درست را انجام دهی.

آموزش بلاگری کردن در استوری اینستاگرام

ریپلای منفی ها انرژیتو نگیره:

خیلی از ما وقتی کار در اینستاگرام را شروع میکنیم حجم زیادی از نظرات و کامنت ها و ریپلای های منفی برایمان ارسال میشود که این دقیقا مانند قانون سوم نیوتن است که هر عمل عکس العملی دارد.چرا که اگر ما رو به جلو حرکت کنیم یک نیرو بر خلاف جهت ما حرکت میکند و مانع ما میشود.پس اگر شما فیدبک منفی دریافت میکنید دلیلش قانون سوم نیوتن است که دیگران نمیخواهند پیشرفت شما را ببینند. این ها اشتباهاتی بود که بلاگر های تازه کار در شروع کار خود انجام میدهند.اگر‌ قصد گذاشتن استوری بلاگری دارید حتما توجه داشته باشید که این اشتباهات استوری را انجام ندهید چرا که ویوی استوری تان را کم میکند.

 

نقاط قوت بلاگر های حرفه ای چیست؟

 

زندگی واقعی خود را نشان میدهند.این نکته بسیار مهم است که در استوری بلاگری زندگی اصلی تان را نشان دهید و زندگی فیک و صحنه سازی را به مخاطب نشان ندهید. مثال:فرض کنید شما پیج فروش محصول دارید و برای معرفی محصول خود اگر آقا هستید با کت و شلوار و اگر خانم هستید با میکاپ بسیار زیاد جلوی دوربین می آیید.به نظر شما مخاطب متوجه فیک بودن کار شما نمیشود؟قطعا این اتفاق می افتد و مخاطب از شما حس خوبی را نمیگیرد در نتیجه شما را آنفالو میکند. اعتماد به نفس و عزت نفس بالا:بلاگر های حرفه ای به نقاط قوت خود ایمان دارند و از نقاط ضعف خود آگاه هستند و در جهت بهبود آن تلاش میکنند.داشتن عزت نفس بالا در فروش شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

اگر فردی هستید که عزت نفس پایین شما را اذیت می‌کند حتما کتاب(اعتماد به نفس در ۱۰ روز )را بخوانید. به این فکر نمیکنند که چی بگن:یعنی در تلاش هستند که اتفاقاتی که در اطرافشان می افتد را جذاب جلوه دهند و مدام دنبال صحنه سازی نیستند. در کل شما قرار است در هفته تنها دو روز را در استوری های خود بلاگری کنید و این بلاگری کردن نباید بیشتر از دو روز در هفته باشد چرا که اگر از فضای کسب و کار و فروش مخاطب را دور کنید دیگر تاثیر گذاری لازم برای فروش را نخواهید داشت. شما تنها قرار است ۲ روز در هفته استوری لایف استایل گذاشته آن هم به صورت رشته استوری گذاشته و بین خود و مخاطب صمیمیت ایجاد کنید.

ایده برای بلاگری در استوری

۱.خاطره ای خنده دار تعریف کنید به صورت رشته استوری که برای مخاطب ها جالب باشه.
۲.بصورت رشته استوری داستانی از تجربه شکست شما در یک موضوع تعریف کنید.
۳.خاطره ای از زندگی شما با محتوایی که هشدار دهنده باشه از بی توجهی شما به اشتراک بگذارید.
۴.داستان زندگی شما که یک تجربه از آن کسب کردید با مخاطب ها به اشتراک بگذارید.
۵.داستان موفقیت شما در زندگی و پشت سر گذاشتن چالش های زندگی.
۶.ویدیو چالشی ۱۰ ثانیه ای بساز و استوری کن.
۷.محصولات مهم و پرکاربردت رو استوری کن.
۸.عکس های قدیمی رو استوری کن.
۹.پست سوال چالشی واسه استوری رو بخون.
۱۰.دایرکت هایی که حس خوب بهت داده و انرژی مثبت داره، استوری کن.
۱۱.پست های قدیمی رو همراه با داستان استوری کن.
۱۲.کارهای روزمرت رو بگو و دربارشون صحبت کن و استوری کن.
۱۳.دلیل راه اندازی پیجت رو بگو.
۱۴.در مورد پستی که قراره بعدا منتشر کنی صحبت کن.
۱۵.از مخاطبانت بخواه که خاطره بهت بگن.

ایده بلاگری کردن در استوری اینستاگرام

اما توجه داشته باشید استفاده از تمام این ایده ها باید با خلاقیت و داستان سرایی باشد.و حتما همراه با داستان سرایی باید تعامل لازم را نیز رعایت کنید و مدام از مخاطب خود سوال بپرسید تا مثل مبصر کلاس نباشید.(تمام حرف ها از طرف شما نباشد مخاطبان هم مشارکت داشته باشند.) اگر مخاطب استوری های تان را ریپلای کند باعث میشود اینستاگرام متوجه محتوای سرگرم کننده شما شده و آن را به سایر فالورهایتان نشان دهد و غلظت فالورهای روح شما کاهش میابد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای اینستاگرام غیر حضوری

استخدام ادمین حرفه ای و کاربلد اینستاگرام به صورت غیر حضوری یکی از دغدغه هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی