تشخیص اصل یا کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل

تشخیص اصل یا کپی بودن تاچ ال سی دی موبایل
مشخصات تاچ ال سی دی فیک
فرق تاچ ال سی دی کپی و اصلی

سرفصل های مطلب:
مقدمه
تاچ ال سی دی گوشی چیست؟
مشخصات تاچ ال سی دی اصل
مشخصات تاچ ال سی دی فیک
روش تشخیص اصل بودن تاچ ال سی دی
تفاوت تاچ ال سی دی اصل و فیک


مقدمه:


هیچ یک از گوشی های موبایل از خطر شکستگی صفحه نمایش در امان نیستند، به طوری که در موبایلی ها، تغییر تاچ ال سی دی آمار قابل خیلی زیادی دارد، با این حال استفاده صحیح از موبایل میتواند ریسک شکستگی تاچ ال سی دی موبایل را کاهش دهد.وقتی قصد تعویض تاچ ال سی دی موبایل رو داشته باشید، یک نکته مهم که باید بدانید تشخیص اصل بودن تاچ ال سی دی هست، به همین خاطر ما در این مقاله از سایت اینستا جوکار قراره انواع تاچ ال سی دی های فیک و اصل و روش تشخیص آنها را توضیح دهیم.

تاچ ال سی دی موبایل

تاچ ال سی دی گوشی چیست؟

صفحه نمایش گوشی های موبایل از چند تا لایه تشکیل شده است. لایه بیرونی که برای ما قابل لمس هست، گلس گوشی میباشد، در زیر گلس لایه تاچ اسکرین قرار گرفته که در صورت خرابی تاچ، گوشی از کار می افتد، لایه زیر تاچ گوشی هم ال سی دی میباشد که اگر آسیب ببیند صفحه موبایل خاموش میشود.

تاچ ال سی دی موبایل

مشخصات تاچ ال سی دی اصل:


تاچ ال سی دی اصلی به دلیل متصل بودنشان با هم یکجا به فروش میرسند، ال سی دی های اصل در بازار تعمیرات موبایل به نام OEM مشهور هستند و توسط شرکت های مشهور ساخته میشوند و نشان OEM روی آن ها نوشته شده است، پس اگر یک تاچ ال سی دی این نشانه را نداشته باشد یعنی فیک هست.

مشخصات تاچ ال سی دی فیک یا کپی:

تاچ ال سی دی های فیک مطابق با استاندارد ها ساخته نشده اند و کیفیت پایین تری نسبت به مدل اصلی آن دارند. عمدتا شرکت های متفرقه چینی این محصولات رو تولید میکنند و به اسم High Copy شناخته میشوند، تاچ ال سی دی های نوع AA و AAA هم نمونه های فیک هستند و کیفیت خوبی ندارند.

تاچ ال سی دی

روش تشخیص اصل بودن تاچ ال سی دی:

روی فلت ال سی دی های اصل پد هایی قرار دارد که همچون محافظ از صفحه عمل میکند اما مدل های فیک پد ندارند، یا اگر داشته باشند زبر و بی کیفیت هستند.در مدل های اصلی هر دو طرف کابل لوگو برند گوشی دیده میشود اما در مدل های فیک این موضوع رعایت نشده است.یکی از راه های تشخیص اصل از کپی توجه به شماره سریال ال سی دی هست.شرکت هاب معتبر این شماره را با فونت کوچک و کم رنگ نوشته اند، اما در مدل های فیک این عدد بزرگ و کاملا قابل خواندن هست.

 

تفاوت تاچ ال سی دی اصل و فیک:


صفحه نمایش مدل اورجینال شفافیت و وضوح بالایی نسبت به مدل فیک دارد، اما در مدل های فیک رنگ ها به درستی تفکیک نشده، نور صفحه نیز در مدل های فیک بی کیفیت تر بوده و در نور خورشید معمولا صفحه قابل مشاهده نیست.در مدل اصلی برای دوربین سلفی یک محافظ هم تعبیه شده که در مدل های فیک به آن توجه نشده و فقط جای دوربین سلفی تعبیه شده است،طبیعتا مدل های اصلی قیمت بالاتر و عملکرد بهتری دارند ولی نوع آن ارزانتر بوده و کندتر است به طوری که معمولا بعد از چند وقت کارایی خود را از دست میدهد.

تاچ ال سی دی

در این مقاله از سایت اینستا جوکار آموختیم که چطور ال سی دی اصل و فیک را از هم تشخیص دهیم،هنگام خرید موبایل دست دوم و هنگام تعویض ال سی دی حتما به این نکات توجه کنید، پیشنهاد میکنم به هیچ وجه ال سی دی های فیک را بخاطر قیمت پایینشون تهیه نکنید، چون مدتی طول نمیکشد که از کار می افتند و دوباره باید برای تعویض ال سی دی اقدام و هزینه کنید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

پیدا کردن برنامه های مخفی شده در آیفون

مواقعی وجود دارد که هنگام تحویل دادن تلفن خود به یک غریبه یا حتی دوستان …

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

نحوه حذف عکس های تکراری در آیفون، آی پد و مک

ما هر از چند گاهی چندین عکس از یک چیز یا صحنه را ذخیره می …

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

ریست فکتوری کردن آیفون بدون iTunes

آیا نمی دانید چگونه آیفون خود را بدون iTunes بازیابی یا ریست فکتوری کنید؟ در …

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

آموزش پاک کردن رم آیفون تمام مدل ها-راهکار ساده

رم یکی از مهم ترین قطعات سخت افزاری در آیفون شما است که دستگاه شما …

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست

خطا و ارور این مورد برای خرید در منطقه تان در دسترس نیست در گوگل …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی