معرفی کامل قسمت لایو اینستاگرام

معرفی کامل قسمت لایو اینستاگرام

چطور لایو اینستاگرام بزاریم؟


نحوه اجرای پخش زنده در اینستاگرام

لایو اینستاگرام

آموزش خصوصی کردن پیج_کلیک کنید

لایو اینستاگرام قابلیتی است که با استفاده از آن میتوان به صورت زنده با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرد، لایو در اینستاگرام به معنی پخش زنده ویدیو شخص از خود یا مکان مورد نظری هست که در آن قرار دارد، استفاده از لایو اینستاگرام کار بسیار راحتی هست و با چند کلیک ساده میتوان این کار را انجام داد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با قسمت لایو اینستاگرام و نحوه کار با آن آشنا شوید.

برای اجرای لایو اینستاگرام به برنامه اینستاگرام میروید و به قسمت دوربین اینستاگرام مراجعه میکنید.از بین سه گزینه پست،استوری، زنده که در پایین صفحه قرار دارند، گزینه زنده را انتخاب میکنید، و با کلیک بر روی قسمت مشخص شده در عکس زیر لایو یا پخش زنده اینستاگرام خود را آغاز میکنید.

لایو اینستاگرام

و به همین راحتی توانستید لایو اینستاگرام را برگذار کنید،در ادامه به جزئیات قسمت لایو اینستاگرام و معرفی آن ها میپردازیم،تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

در این مرحله از معرفی لایو اینستاگرام، قسمت های بالای صفحه را معرفی میکنیم.

لایو اینستاگرام

۱-قسمت اول در سمت راست که علامت میکروفون هست با کلیک کردن روی اون صدای شما در لایو قطع میشود،و مخاطبانی که در لایو شما حضور دارند دیگر نمیتوانند صدای شما را بشنوند.

۲-قسمت دوم از سمت راست که علامت دوربین هست، با کلیک کردن بر رو اون تصویر شما قطع میشود.و مخاطبانی که در لایو شما حضور دارند نمیتوانند تصویر شما را ببینند،و صفحه سیاه برای آن ها نمایش داده میشود.

۳-قسمت سوم از سمت راست که علامت چرخش مانند هست مربوط به تعویض دوربین هست،با انتخاب آن گزینه دوربین لایو را میتوانید به سلفی و دوربین پشت تغییر دهید.

۴-قسمت چهارم از سمت راست، که همانند سه ستاره هست، مربوطه به افکت های بخش لایو اینستاگرام هست، با انتخاب آن قسمت میتوانید بر روی لایو خود افکت های دلخواه بزارید.

۵-قسمت پنجم که در قسمت بالای صفحه سمت چپ به شکل ضربه در میبینید،با کلیک کردن بر روی آن لایو یا پخش زنده اینستاگرام شما به پایان میرسد.که در انتهای همین مطلب در مورد این قسمت بیشتر توضیح میدهیم.

لایو اینستاگرام

در این مرحله از معرفی بخش لایو اینستاگرام، قسمت های پایین صفحه لایو اینستاگرام را معرفی میکنیم.(مربوط به تصویر بالا)

۱-قسمت اول از سمت چپ در پایین صفحه قسمت لایو اینستاگرام، آیکون هواپیما مانند هست که برای ارسال لایو به کار میرود.با کلیک کردن بر روی آن گزینه میتوانید لایو یا پخش زنده اینستاگرام خود را برای مخاطبین خود ارسال کنید و آنها را از گذاشتن لایو با خبر کنید.

۲-قسمت دوم، که علامت کامنت مانند هست و یک علامت سوال در آن وجود دارد، مربوط به سوال هایی که مخاطبان میپرسند و میتوانید در آن قسمت آنها را ببینید و مدیریت کنید.

۳-قسمت سوم در بخش پایینی لایو اینستاگرام که علامت آدمک هست، مربوط به ارسال درخواست شرکت در لایو هست، با انتخاب آن گزینه میتوانید به دلخواه یکی از مخاطبین خود را انتخاب کنید تا در لایو شما شریک شود و لایو دو نفره برگذار کنید،این امکان تا چهار نفر وجود دارد، یعنی به غیر از خودتان که شروع کننده لایو اینستاگرام هستید میتوانید سه نفر دیگر را هم به لایو خود اضاف کنید و لایو مشترک برگذار کنید.

۴-قسمت چهارم در بخش پایینی لایو اینستاگرام به شکل یک دوربین فیلمبرداری هست و یک به علاوه در وسط آن وجود دارد مربوط به درخواست های دیگران برای شریک شدن در لایو شما هست، با کلیک کردن بر روی آن قسمت میتوانید لیست تمام افرادی که برای شریک شدن در لایو شما درخواست داده اند، را ببینید و آن ها را بپذیرید یا رد کنید.

۵-قسمت پنجم که که افزودن نظر هست، مربوطه به ارسال نظر خودتان در لایو هست و میتوانید در آن قسمت متن مورد نظر خود را در لایو خودتان ارسال کنید.

معرفی کامل قسمت سه نقطه در پایین صفحه لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام

۱-گزینه اول افزودن نظارت کننده هست، با انتخاب این گزینه میتوانید یک نفر از نفراتی که در داخل لایو شما حضور دارند رو به دلخواه انتخاب کنید، تا بتواند کامنت های لایو و افرادی که در لایو حضور دارند را مدیریت کند، نظارت کننده ای که انتخاب میکنید میتواند هر فردی که خواست را از لایو خارج کند یا کامنت او را در لایو حذف کند.

۲-گزینه دوم خاموش کردن نظر دهی هست، با انتخاب این گزینه میتوانید بخش نظردهی لایو را برای مخاطبین خود غیرفعال کنید تا دیگر نتوانند در لایو شما کامنت بگذارند یا نظر دهی کنند.

۳-گزینه سوم، خاموش کردن درخواست های لایو هست با انتخاب این گزینه میتوانید درخواست های شرکت در لایو را برای مخاطبین خود غیرفعال کنید تا دیگر کسی نتواند برای شرکت در لایو مشترک برای شما درخواست ارسال کند.

۴-گزینه چهارم هم مربوط به بخش سوالات هست که قبلا به آن اشاره کردیم، با انتخاب این گزینه میتوانید قسمت سوالات لایو را غیرفعال کنید.

۵- قسمت پنجم برای کپی کردن ادرس لایو هست که میتوانید آن را کپی و در جای دیگر به اشتراک بگذارید.

۶- قسمت ششم که با نام اشتراک گذاری در مشخص هست، مربوط به ارسال لایو در بقیه شبکه های اجتماعی هست، با انتخاب این گزینه میتوانید لایو اینستاگرام خود را بقیه شبکه های اجتماعی از جمله واتساپ با دیگران به اشتراک بگذارید.

چطور یک نفر را از لایو حذف کنیم؟

برای این که یک نفر را از لایو خود حذف کنید نام کاربری او را لمس میکنید و بعد از ظاهر شدن گزینه ها، گزینه برداشتن از ویدیو زنده را انتخاب میکنید، و به این صورت آن شخص از لایو شما خارج و دیگر نمیتواند در لایو شما شرکت کند.

چطور نظر یک نفر را در لایو حذف کنیم؟

برای حذف کردن یک نظر یا کامنت در لایو اینستاگرام، کامنت مورد نظر را لمس و چند لحظه نگه دارید، بعد از ظاهر شدن گزینه ها حذف نظر را انتخاب میکنید.

چطور برای یک نفر در لایو درخواست لایو مشترک ارسال کنیم؟

برای این که با شخص مورد نظرتان که در لایو شما حضور دارد، لایو مشترک برگذار کنید،نام کاربری شخص مورد نظر را لمس کرده و چند لحظه نگه دارید و گزینه پخش زنده با (آیدی) را انتخاب میکنید، و به این صورت درخواست شما برای آن شخص ارسال میشود اگر قبول کند در لایو شما شریک میشود و لایو دو نفره برگزار میشود.

چطور متن دلخواه برای اعلان شروع لایو برای مخاطبان خود ارسال کنیم؟

دیدید بعضی وقت ها افرادی لایو برگذار میکنند اعلان هایی مثل(بدو بیا لایو) برای شما ارسال میشود.اگر شما هم میخواهید همچین قابلیتی را برای لایو خود فعال کنید.قبل از شروع لایو بر روی علامت تقویم مانند کنار صفحه کلیک کنید.و متن دلخواه و زمان شروع لایو را مشخص کنید(تصویر زیر)


لایو اینستاگرام

چطور لایو را قطع کنیم؟

برای اینکه لایو یا پخش زنده اینستاگرام خود را به پایان برسانید بر روی علامت ضربه در بالای صفحه کلیک میکنید.و در مرحله بعد پایان ویدیو را انتخاب میکنید.و در نهایت روی صرف نظر کردن از رسانه کلیک میکنید.

چطور لایو را ذخیره کنیم؟

برای این که لایو اینستاگرام خود را ذخیره کنید بعد از انتخاب گزینه پایان ویدیو که در بالا بهش اشاره کردیم، به جای صرفه نظر کردن از رسانه، گزینه ذخیره در بایگانی را انتخاب میکنید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک عکس و اسلاید از پست چند اسلایدی

حذف یک اسلاید از پست های چند اسلایدی در  اینستاگرام ، دغدغه ی بسیاری از …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

آموزش حذف بک گراند عکس با اینشات

نحوه کار با اینشات:ساخت ویدیو با جزئیات کامل

ما همیشه گوشی‌هایمان را به همراه داریم و توسط آن‌ها تمام وقایع را زیر نور …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی