نکات امنیتی برنامه واتس اپ -whatsapp

نکات امنیتی برنامه واتس اپ -whatsapp

واتساپ یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی برای دستگاه های هوشمند است که بسیاری از کاربران فضای مجازی نیز از این برنامه استفاده می کنند. اگر کاربر این پیام رسان هستید ، باید برای محافظت بیشتر از امنیت و حریم خصوصی خود اقداماتی انجام دهید. WhatsApp به طور پیش فرض یک سیستم رمزگذاری داخلی دارد که نمی تواند غیرفعال شود. این سیستم به شما یادآوری می کند که پیام شما فقط توسط گیرنده مورد نظر شما خوانده می شود. تماس های صوتی و تصویری از همان روش رمزگذاری برای تبادل داده استفاده می کنند. اما مسئله امنیت به همین جا ختم نمی شود. هرچه محبوبیت و استفاده از پیام رسان بیشتر باشد ، نیاز به حفظ حریم خصوصی و امنیت داده های رد و بدل شده در آن بیشتر می شود. نکات ایمنی واتساپ دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای افزایش امنیت و حریم خصوصی خود انجام دهید.نکات امنیتی برنامه واتس اپ -whatsapp

۱- تأیید رمزگذاری برای مکالمات حساس

اگرچه واتساپ همه مکالمات را به طور پیش فرض رمزگذاری می کند ، اما گاهی اوقات لازم است سطح امنیت را بیشتر افزایش دهید. به عنوان مثال ، هنگامی که می خواهید اطلاعات حساب بانکی خود را به یک دوست ارسال کنید ، بهتر است روش تایید رمزگذاری را انجام دهید. برای تأیید رمزگذاری با گیرنده مورد نظر خود گفتگو کنید. در گفتگو ، روی نام مخاطب ضربه بزنید ، سپس Encryption یا رمزگذاری را انتخاب کنید.

۲-نکات و اعلانات امنیتی واتساپ را روشن کنید

هنگامی که یک شماره جدید یا یک سیستم به مکالمه موجود دسترسی پیدا می کند ، یک کد امنیتی جدید برای هر دو تلفن ایجاد می شود. واتس اپ می تواند هنگام تغییر این کد امنیتی ، اعلانی برای شما ارسال کند. با انجام این کار می توانید این رمزگذاری را با دوست خود از طریق یک پیام رسان دیگر بررسی کرده و مطمئن شوید که این امن است. برای فعال کردن اعلان های امنیتی ، به واتساپ> تنظیمات> حساب کاربری > امنیت> اعلان های امنیتی و تیک اعلان های امنیتی واتساپ را روشن کنید.

۳- تایید دو مرحله ای واتساپ را روشن کنید

یکی از نکات ایمنی واتس اپ ، تأیید ۲ مرحله ای است. به طور کلی ، هر اپلیکیشنی که از تأیید  دو عاملی پشتیبانی کند ، باید از آن استفاده کنید. این یک رمز عبور دوم  به واتساپ شما اضافه می کند ، و با فعال کردن این قابلیت اطمینان حاصل می کنید که داده های شما در دسترس دیگران نخواهند بود. برای فعال کردن تأیید دو مرحله ای ، به منو> تنظیمات> حساب> تأیید دو مرحله ای> فعال کردن بروید. دستورالعمل ها را دنبال کنید و یک پین شش رقمی ایجاد کنید و آن را به خاطر بسپارید. اضافه کردن آدرس ایمیل برای فعال کردن تایید دو مرحله ای واتساپ خیلی مهم است.حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.

نکات امنیتی برنامه واتس اپ -whatsapp

۴- رمزگذاری برنامه واتساپ در تلفن

متأسفانه ، هیچ راهی برای قفل کردن واتساپ با رمز عبور وجود ندارد. واتساپ صریحاً از این مسئله یاد می کند و توصیه می کند که از یک برنامه قفل شخص ثالث برای قفل کردن واتساپ در اندروید استفاده کنید. هیچ راهی برای قفل کردن واتساپ با رمز عبور در آیفون وجود ندارد.

چگونه از هک شدن واتساپ جلوگیری کنیم ؟

مطمئناً برنامه ای به این بزرگی یک تیم امنیتی قوی دارد و همه به راحتی نمی توانند ادعا کنند که می توانند واتس اپ را هک کنند. بنابراین در وهله اول برای جلوگیری از هک شدن واتس اپ ، تهدیدهای شخص ثالث را جدی نگیرید ، اما همیشه باید نکات ایمنی واتس اپ را دنبال کنید تا دچار مشکل نشوید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

پنج اشتباه بزرگ امنیتی در مجازی

پنج اشتباه بزرگ امنیتی در مجازی

پنج اشتباه بزرگ امنیتی در فضای مجازی امنیت بالا در فضای مجازی جلوگیری از هک …

فعال کردن تایید دو مرحله ای واتساپ/بالا بردن امنیت واتساپ/ضد هک کردن واتساپ

فعال کردن تایید دو مرحله ای واتساپ چطور امنیت واتساپ را بالا ببریم؟ واتس اپ …

آیا تلگرام در کامپیوتر امن است؟

آیا تلگرام در کامپیوتر امن است؟

تلگرام یکی از محبوب ترین پیام رسان های دنیاست که می توان از آن به …

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

خطرات امنیتی ربات های اینستاگرام

آیا برای افزایش تعداد فالوورها باید از ربات اینستاگرام استفاده کنیم؟ افزایش تعداد فالوورهای واقعی …

خطرات امنیتی گروه های واتس اپ

خطرات امنیتی گروه های واتس اپ

واتس اپ در سال ۲۰۱۶ قابلیتی را منتشر کرد که به کاربران امکان می دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی