آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل استوری اینستاگرام از جمله مواردی است که مدرسین زیادی در این باره دوره و مشاوره گذاشته و به شما آموزش میدهند که چطور استوری های خود را آنالیز کنید. تحلیل کردن اطلاعات آماری استوری اینستاگرام نکته بسیار مهمی است که تاثیر بسیار زیادی در رشد ویوی استوری ما دارد.هفته ای حداقل یک بار باید استوری های آن هفته آنالیز شوند تا فرد متوجه علاقه ی مخاطبانش به محتواهای استوری بشود و بعد از آن بر اساس سلیقه ی مخاطب خود استوری بگذارد.تحلیل و آنالیز استوری برای تمام پیج ها لازم است و فرقی ندارد شما در چه حوزه ای کار میکنید.چرا که ما هر پیجی داشته باشیم فروش ما از طریق استوری اتفاق می افتد و اگر بتوانیم استوری های خود را به خوبی مدیریت و کنترل کنیم میتوانیم از طریق آن فروش انفجاری را رقم بزنیم.در این مقاله سایت اینستا جوکار به شما صفر تا صد تحلیل و آنالیز استوری را آموزش میدهد تا دیگر برای آنالیز استوری های خود به مشکل نخورید.

آنالیز استوری اینستاگرام

ما هفته ای یکبار باید سراغ اینسایت استوری های خود رفته و آمار آنها را چک کنیم تا ببینیم کدام استوری ها در آن هفته آمار بهتر و بیشتری گرفته است.آنالیز استوری واقعا موضوع مهمی است پس هرگز آن را پشت گوش نیندازید و طبق توضیحاتی که در ادامه ی مقاله به شما میدهیم استوری های خون را به طور کامل آنالیز کنید تا ویوی استوری تان افزایش پیدا کند.

نحوه تحلیل استوری ها

چگونه آمار استوری اینستاگرام را ببینیم ؟ برای دیدن و آنالیز آمار استوری در اینستاگرام اول از همه باید پیج خود را بیزینسی کنید.  اگر با این موضوع اشنایی ندارید آموزش بیزینسی کردن پیج اینستاگرام را ببینید. تا بتوانید اطلاعات آماری پیج را فعال کنید و بخشی به نام insight به صفحه ی اصلی پیجتان اضافه شود تا از طریق آن بتوانید به آمار استوری های خود دسترسی داشته باشید.

۱. برای آنالیز استوری روی بخش اینسایت که به پروفایلتون اضافه شده بزنید.

۲.گزینه ی stories را انتخاب کنید.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

۳.وقتی این صفحه را میزنید با تصویر زیر رو به رو میشوید که استوری های شما را بر اساس آمار reach (در ۱۴روز اخیر)که در ادامه کامل در مورد آن صحبت میکنیم نشان میدهد. استوری های شما به ترتیب اینکه کدام reach بالاتری گرفته است نشان داده میشوند.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

۴.وقتی روی گزینه ی reach بزنید یک منو به شما نشان داده میشود که استوری های شما را بر اساس آمار های مختلف به شما نشان میدهد و روی گزینه ی last 14 days که بزنید میتوانید استوری های خود را در زمان های مختلف آنالیز کنید.
۵.در ابتدا میخواهیم در مورد آمار back (برگشت)در استوری صحبت کنیم.

Back در آمار استوری 

هر چه آمار back بالاتر باشد بازدید استوری های شما افزایش پیدا می‌کند.الگوریتم اینستاگرام بر اساس گرفتن زمان زیاد از مخاطب و سرگرم کردن اون است.هر کس بتواند در استوری های خود زمان بیشتری را از مخاطبان بگیرد اینستاگرام به پیج او بهای بیشتری میدهد.پس شما باید طوری استوری بگذارید که مخاطبان در استوری های شما بازی کنند.یعنی به استوری قبل برگردند،ریپلای بزنند و استوری های تان را دنبال کنند.در این صورت ویوی استوری شما افزایش پیدا می‌کند.بک یعنی برگشت،مخاطب استوری های شما را میبیند و به استوری های قبل برمیگردد تا دوباره آنها را ببیند.هر چه آمار بک بالاتر باشد افراد بیشتری استوری های شما را می‌بینند.حتی اگر برای بک گرفتن لازم میدانید ریپلای ساختگی بگذارید این کار را بکنید.مثلا در استوری خود سوتی داده اید اما کسی متوجه آن نشده است خودتان در این موقع میتوانید با یک پیج دیگر استوری تان را ریپلای کنید و نکته ی استوری قبلتان را بنویسید تا بقیه به استوری های قبل برگردند و آن ها هم ایراد استوری شما را ببینند.

Button Taps در استوری

گزینه های بعدی call button taps و Email button taps و website Taps و Busineess Adress Taps است.اگر در پیج خود شماره تماس ، آدرس ایمیل ، آدرس سایت ، لوکیشن محل گذاشته اید که مخاطبان به طور مستقیم از طریق آن با شما ارتباط برقرار کنند و روی آن گزینه ها کلیک کنند. برایتان آمارشان ثبت میشود.وقتی مثلا مخاطب استوری فروش شما را ببینند و همان موقع از طریق شماره ای که از تنظیمات وارد کرده اید با شما تماس بگیرد برایتان آمار کال باتن تپس حساب میشود و اگر به شما ایمیل دهد برایتان آمار ایمیل باتن تپس حساب میشود.این دو آمار هم هر چه بالاتر باشد ویوی استوری ما افزایش پیدا می‌کند.

آمار exited در استوری 

کلمه ی exited در آمار استوری اینستاگرام به معنای خارج شدن است.یعنی مخاطب استوری شما را دیده و از آن خوشش نیامده و از استوری تان خارج شده است.آمار exited هر چه کمتر باشد بهتر است چون اگر آمار آن بالا باشد ویوی استوری شما کم میشود چرا که اینستاگرام متوجه جذاب نبودن محتوای شما میشود و در نتیجه به استوری های شما بها نمی‌دهد.در استوری آخر معمولا آمار exit بالا میرود که در این صورت ایرادی ندارد اما در سایر استوری ها باید سعی کنید آن را در پایین ترین حد خود نگه دارید.حتما آمار exited استوری های خود را چک کنید و استوری هایی که اکزیت بالایی داشته اند را دیگر نگذارید تا آمار استوری تان افت نکند.همچنین استوری هایی که نوشته ی بالایی داشته باشند آمار exit آن بالا میرود.همینطور اگر در استوری های خود پیجی را تگ یا منشن کنید آمار اکزیت بالا میرود چون معمولا مخاطب ها روی آیدی پیج تگ شده میزنند و این باعث میشود آمار exited یا خروج از استوری شما بالا رود.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام

بخش Follow در آمار استوری

بخش بعدی که حتما باید آن را چک کنید آمار فالو استوری های تان است.شاید تا به حال نمیدانستید که ما از طریق استوری هم میتوانیم فالوور بگیریم اما باید بدانید یکی از قابلیت های اینستاگرام جذب فالوور از استوری است که هر چه بالاتر باشد بازدید استوری ما بالاتر میرود.مطالب ارزشمند و آموزش های جذاب در استوری برایتان فالوور می آورد. اگر آمار فالو بالا باشد عالی است.استوری اگر اشتراک گذاری شود میتوانید فالوور بالایی بگیرید.استوری هایی که حالت داستانی باشند و در ذهن مردم بمانند فالور زیادی میگیرند.همچنین استوری های دارای تخفیف نیز share شده و فالوور میگیرند.

استیکر تپس در آمار استوری

استیکر تپس یا همان Sticker Taps در آمار استوری اینستاگرام یعنی تعداد کلیک هایی که کاربران روی رو تگ شما در استوری انجام داده اند.مثلا وقتی یک پیج یا یک سایت را در استوری معرفی میکنید باید از گزینه Sticker Taps استفاده کنید و بعد در قسمت آمار استوری تعداد کلیک هایی که روی آن آیدی یا سایت شده را در قسمت آمار استیکر تپس استوری نشان میدهد. امیدوارم کاملا معنی Sticker Taps در امار استوری را فهمیده باشید.

Next Story در آمار استوری

آمار بعدی next story است.یعنی فالوور های شما زدن روی استوری های نفر بعد.هر چه آمار نکست استوری کمتر باشد بهتر است و ویوی استوری بالا تر است.اگر چند استوری ویدئویی پشت سر هم بگذارید آمار نکست استوری شما بالا میرود در نتیجه باید همیشه آنالیز کنید و ببینید کدام استوری های تان نکست استوری بالایی داشته تا دیگر از آن استوری های نگذارید.استوری های شلوغ،تکراری(طوری که مخاطب شروع و پایان آن را بداند)و دارای متن زیاد نکست استوری بالایی میگیرند.اگر در استوری آخر نکست استوری تان بالا باشد ایرادی نداشته و طبیعی است اما اگر استوری های اول روز را جذاب شروع کنید آمار نکست استوری پایین می آید.

آمار Reach و Impressions در استوری

آمار reach به شما تعداد بازدید کنندگان استوری های تان را نشان میدهد.هر چه آمار ریچ‌ بیشتر باشد بهتر است.ایمپرشن نیز به معنای تعداد دفعاتی است که افراد استوری شما را دیده اند یعنی مثلاً شما ۲۰ تا آمار ریچ‌ و ۳۰ تا آمار ایمپرشن دارید.این به این معناست که از آن ۲۰ نفر ۱۰نفر مجدد استوری های شما را دیده و چک کرده اند.آمار ایمپرشن و ریچ‌خود را حتما همیشه چک کنید چون اگر از نوع استوری که ریچ‌و ایمپرشن بالایی که است بگذارید ویوی استوری تان رشد کرده و بالا میرود.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام

Link Cliks در تحلیل استوری

مثلا شما لینک یک شبکه ی اجتماعی دیگر را از بخش افزودن لینک استوری اضافه کنید و از مخاطبان بخواهید شما را در آن شبکه ی اجتماعی دنبال کنند.هر چه تعداد افرادی که روی لینک شما کلیک‌میکنند بیشتر باشد ویوی استوری بالاتر میرود و استوری های شما به افراد بیشتری نشان داده میشود.توجه داشته باشید برای استفاده از گزینه ی لینک حتما باید پیجتان بیزینسی باشد.

مطالب پیشنهادی :

روش های افزایش بازدید استوری اینستاگرام

حل مشکل کار نکردن قلم استوری اینستاگرام

Forward در آنالیز استوری

توجه داشته باشید که فروارد با شِیر کردن استوری فرق میکند.فروارد در استوری به معنای تعداد نفراتی است که استوری شما را دیده و تا آخر آن را دنبال کرده اند.هر چه آمار فروارد بالا باشد بهتر است.استوری های داستانی معمولا اگر جذاب بیان شوند آمار فروارد بالایی میگیرند پس استوری داستانی و به هم پیوسته زیاد بگذارید.فروارد به معنای تعداد نفراتی است که بدون رد کردن استوری شما در آن صبر کرده اند تا ۱۵ ثانیه ی آن تمام شود.داستان یعنی از استوری اول شروع به کنجکاو سازی مخاطب کنید تا مخاطب تا آخرین استوری همراه شما باشد و استوری های تان را چک کند.

بخش Porofile Visit در استوری

آمار بعدی که باید همیشه حواستان به آن باشد آمار profile visits است.اگر آمار پروفایل ویزیت استوری های تان بالا باشد عالی است.هر چه این آمار بیشتر باشد بازدید استوری های شما افزایش پیدا می‌کند.برای گرفتن پروفایل ویزیت بالا باید در استوری مخاطب را مجبور کنید تا روی عکس پروفایل شما زده و پیجتان را ببیند.مستقیم پست خود را اد استوری نکنید چون آمار اکزیت بالا میرود.طوری در مورد پستتان در استوری ها صحبت کنید که مخاطب وارد پیجتان شود و علاوه بر دیدن پستتان برای شما آمار پروفایل ویزیت ثبت شود.اگر آمار اشتراک گذاری استوری بالا باشد باعث میشود افرادی که شما را فالو نکردند روی استوری شما زده و استوری تان را ببینند و همچنین با زدن روی عکس پروفایلتان محتوای پیجتان را هم ببینند و اگر در پیجتان محتواهای جذابی گذاشته باشید میتوانید از این طریق جذب فالوور نیز داشته باشید.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام

قسمت Replies در آمار استوری

ریپلای یعنی مخاطب در مورد استوری شما را نظر داده است و هر چه آمار ریپلای بالاتر باشد بهتر است.ریپلای جزء مهم ترین بخش ها در آمار استوری است که همیشه باید هنگام آنالیز پیجتان آن را چک کنید و ببینید کدام استوری ها ریپلای بالاتری گرفته است.ریپلای به این دلیل اهمیت بالایی دارد چون مخاطب وقت میگذارد تا برای شما نظر خود را ارسال کند در نتیجه اینستاگرام به شما ارزش بیشتری میدهد.اگر‌بعد از آنالیز استوری های تان متوجه شدید آمار ریپلای پایین است با گذاشتن جایزه برای کسانی که استوری هایتان را ریپلای میکنند میتوانید این آمار را بالا ببرید.پرسیدن سوالات خیلی ساده و خیلی سخت ریپلای کمی میگیرد.

اشتراک گذاری یا share استوری

یعنی مخاطبان استوری های تان را برای یکدیگر فرستاده اند یا به قولی استوری شما را بازارسال کرده اند .هر چه آمار شیر یا باز ارسال استوری شما بالاتر باشد بهتر است.استوری های نفر سوم شِیر بالایی میگیرند یعنی استوری هایی مثل کدوم دوستت این ویژگی رو داره؟بفرست براش.این طور استوری ها زیاد اشتراک گذاری میشوند در نتیجه ویوی استوری شما بالا میرود.باز ارسال  استوری یعنی همان اشتراک گذاری استوری شما است که توسط فالوور هایتان انجام میشود.

Story Interactions در آمار استوری

و آخرین گزینه ای که برای آنالیز استوری های تان مهم است استوری اینترکشن است.یعنی جمع تمام شِیر ها و ریپلای ها و تعاملاتی که مخاطبان روی استوری های شما داشته اند .هر چه آمار آن بالا تر باشد بهتر است.

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام

حتما استوری های خود را بر اساس نکات گفته شده آنالیز کنید و ببینید آمار هوایی مثل نکست استوری و اکزیت که باید پایین باشند در پیجتان چقدر است و برعکس آمار هایی که باید بالا باشند چقدر است.همانطور که در اول مقاله گفته شد هفته ای یکبار با توجه به این نکات و توضیحات استوری های خود را آنالیز کنید و ببینید کدام استوری های تان آمار ریپلای،فروارد،فالو،شِیر،کال باتن تپس و ایمیل باتن تپس و…بالایی داشته است تا از این به بعد به آن شکل استوری بگذارید تا علاوه بر بالا رفتن ویوی استوری های تان با گذاشتن استوری های جذاب فروشتان را نیز بالا ببرید.

مطالبی که شاید برایتان مفید باشد :

روش و تکنیک های افزایش فروش در استوری اینستاگرام

آموزش بلاگری در استوری + ایده های جذاب و فروش بیشتر

آموزش داستان سازی در استوری اینستاگرام

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

نشانه های خروج پیج از الگوریتم و رفع مشکل افت بازدید

نشانه های خروج پیج از الگوریتم و رفع مشکل افت بازدید

خارج شدن پیج از الگوریتم یکی از اتفاقات بدی هست که ممکن است برای هر …

مشکل اینستاگرام we suspended your account on تعلیق شدن پیج

مشکل اینستاگرام we suspended your account on  رفع مشکل ما حساب شما را تعلیق کردیم …

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام-گلدن تایم

بهترین زمان پست گذاری در اینستاگرام-گلدن تایم

یکی از مهمترین نکات پست گذاری زمان آپلود آن است.یعنی شما باید پست خود را …

آموزش داستان سازی در استوری اینستاگرام+ایده های عالی

آموزش داستان سازی در استوری اینستاگرام+ایده های عالی

مهمترین بخش در یک پیج کاری استوری آن است.اگر ما در استوری بتوانیم داستان سرایی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی