آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

آیا می خواهید یک جدول در اکسل ایجاد کنید تا تمام داده های خود را در یک مکان سازماندهی کنید؟ در اینجا آمده است که چگونه می توانید به راحتی یک جدول در اکسل را درست کنید. جداول اکسل می توانند به سرعت به داده های صفحه گسترده شما ظاهری سازمان یافته بدهند و مدیریت آنها را آسان تر کنند. هنگامی که محدوده ای از سلول ها را به عنوان جدول اکسل قالب بندی کردید، می توانید داده های موجود در آنها را مرتب کرده و فیلتر کنید و از منابع ساختاری در فرمول های مرتبط استفاده کنید. ایجاد جدول اکسل کار آسانی است، اما با وجود این، جداول اکسل سنگ بنای بسیاری از صفحات گسترده هستند. در ادامه بخوانید تا بدانید چگونه می توانید این جداول مفید را در اکسل ایجاد کنید!

 

نحوه ایجاد جدول در اکسل

 

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

با وجود اهمیت آن، ایجاد جدول در اکسل ساده است. در این مثال، فروش هایی را داریم که تعدادی از کارمندان در دو سه ماهه انجام داده اند. هدف این است که داده ها را به صورت جدول اکسل قالب بندی کنید و سپس کل فروش را با استفاده از تابع SUM در اکسل با منابع ساختاری محاسبه کنید.

  • محدوده سلول های خود را انتخاب کنید. در این مثال، A1:D11 است.
  • در تب Home، در قسمت Styles بر روی Format as Table کلیک کنید.

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

  • یک سبک برای میز خود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر سلول‌های شما قبلاً یک ظاهر طراحی داشته باشند، سبک جدول نادیده گرفته می‌شود.
  • اگر قبلاً سرصفحه‌ها را منتشر کرده‌اید، جدول‌های من دارای سرصفحه هستند. اگر نه، می توانید تیک این گزینه را بردارید تا اکسل به طور خودکار هدرها را اضافه کند. ما این را بررسی می کنیم.

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

  • روی OK کلیک کنید.

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

Voilà! شما یک جدول اکسل دارید! اکنون می‌توانید از هدرها برای مرتب‌سازی و فیلتر کردن داده‌های خود به هر شکلی که مناسب می‌دانید استفاده کنید. با این حال، کار ما در اینجا هنوز تمام نشده است. زمان ایجاد فرمولی برای محاسبه کل فروش برای هر کارمند است:

  • اولین سلولی را که می خواهید نتایج فرمول را در آن نمایش دهید انتخاب کنید. در این مثال سلول D2 خواهد بود.
  • در نوار فرمول، فرمول زیر را وارد کنید:
=SUM(Table1[@[Q1 Sales]:[Q2 Sales]])

بهتر است فرمولی حاوی ارجاعات ساختاری را تایپ کنید، به جای چسباندن، زیرا سرصفحه ها منحصر به فرد هستند. هنگامی که علامت at را بعد از براکت تایپ کردید، اکسل هدرهای موجود در جدول ۱ را از شما می خواهد. در این فرمول، تابع SUM را فراخوانی کرده‌ایم و ساختار را به ستون فروش Q1 و فروش Q2 ارجاع داده‌ایم. در نتیجه این فرمول اعداد این دو ستون را با هم جمع می کند.

  • Enter را فشار دهید.

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

هنگامی که Enter را فشار دهید، اکسل فوراً ستون ها را جمع کرده و نتایج را نمایش می دهد. توجه داشته باشید که از آنجایی که از ساختار مرجع استفاده کرده اید، تمام سلول ها به طور خودکار پر می شوند.

اکسل یک برنامه صفحه گسترده قدرتمند است که به شما در سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند. جداول اکسل دقیقاً این کار را برای شما انجام می دهند، آنها داده ها را سازماندهی می کنند و تجزیه و تحلیل را آسان تر می کنند. با استفاده از هدرهای جدول خود، می توانید داده های خود را تنها با چند کلیک و بدون نیاز به استفاده از توابع مرتب و فیلتر کنید.

جداول اکسل همچنین به شما امتیاز استفاده از منابع ساختاری در فرمول‌هایتان را می‌دهد، که می‌تواند محاسبات در مقیاس انبوه را بسیار ساده‌تر کند. اکنون که نحوه ایجاد و استفاده از جداول اکسل را می‌دانید، وقت آن است که این مهارت جدید را در صفحات گسترده خود قرار دهید!

 

پیشنهاد ما ، مطالعه مقالات زیر : 

نحوه تبدیل فایل MKV به MP4 در ویندوز

رفع مشکل خطای This site can’t be reached

 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

نحوه حذف یا افزودن برنامه به منوی استارت ویندوز 10

نحوه حذف یا افزودن برنامه به منوی استارت ویندوز ۱۰

نمی توان انکار کرد که منوی استارت ویندوز یک ویژگی ضروری در زندگی روزمره یک …

نحوه استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11

نحوه استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۱

مایکروسافت رسما اینترنت اکسپلورر را از بین برد، اما چند ترفند وجود دارد که می …

نحوه نمایش هارد دیسک روی دسکتاپ مک

نحوه نمایش هارد دیسک روی دسکتاپ مک

اگر نیاز به دسترسی سریع به فایل های موجود در هارد دیسک مک خود دارید، …

نحوه غیرفعال کردن یا حذف OneDrive در ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن یا حذف OneDrive در ویندوز ۱۱

در نسخه های جدیدتر ویندوز، مایکروسافت OneDrive را به “تجربه خارج از جعبه” خود اضافه …

رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید در مک بوک های اپل

رفع مشکل کار نکردن کیبورد در مک بوک های اپل

آیا صفحه کلید مک شما کار نمی کند یا وصل نمی شود؟ با نحوه عیب‌یابی …

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی